Novoroční BehejBrno.com půlmaraton/desítka: Do nového roku v Brně vběhlo více jak 170 běžců, Jíří Čípa doběhl v novém traťovém rekordu!

V pondělí 1.1.2018 vyběhlo na trať v Brně Pisárkách více než 170 závodníků, kteří se rozhodli oslavit Nový rok v rámci druhého ročníku závodu Novoroční BehejBrno.com půlmaraton/desítka.

Novoroční BehejBrno.com půlmaraton a desítku běželi sportovní nadšenci v brněnských Pisárkách. Desetikilometrovou trať zvolilo 70 běžců a půlmaratonem oslavilo vstup do nového roku více než 110 závodníků.

Podívejte se na další fotografie k článku…

Jíři Čípa v novém traťovém rekordu, v ženách nejrychleji Lenka Kohnová

Druhý ročník půlmaratonu ovládl v traťovém rekordu Jiří Čípa s časem 1:13:37, na druhém místě se umístil František Mahovský a třetí příčku obsadil Daniel Orálek. V ženách zvítězila Lenka Kohnová, za ní doběhla Eliška Vlachová Hutová a třetí v pořadí byla Lucie Vaculová. Kratší závod na deset kilometru nejlépe z mužů zaběhl Jaroslav Říha a v ženách vyhrála Monika Nepustilová.

Jedná se o druhý ročník silničního půlmaratonu a závodu na 10 km, které se běží v okolí Brna Pisárek. Více informací o Novoročním BehejBrno.com půlmaratonu/desítce najdete v termínovce.

Velký zájem o běžecký závod první den v roce nás mile překvapil

Pořadatelé se těšili hojné účasti běžců. „Velký zájem o běžecký závod první den v roce nás mile překvapil. Druhý ročník závodu proběhl hladce, nicméně je pořád co zlepšovat. Pokud nám nadšení vydrží a bude zájem ze strany běžců, připravíme několik zlepšení, které máme už v hlavách“ potvrdil Aleš Čtvrtníček, ředitel závodu.

Mnozí během začali plnit svá předsevzetí sportovním začátkem hned v první možný den. Své běžecké schopnosti můžou běžci porovnat hned na jaře na Craft brněnském půlmaratonu a brněnské desítce, který se bude konat již pošesté 22. dubna 2018.