NN Running Team – propojení nejlepších běžců světa

NN Runing Team – tým, který sdružuje nejlepší atlety světa. Kombinace talentu a dřiny běžců se zázemím, které tým vytváří, otevírá příležitosti pro posunutí hranic nejen ve světových tabulkách. Jak takový tým funguje, kdo jsou jeho členové a jakých úspěchů díky tomu dosáhli?

Kdo je NN Running Team?

Zakladatelem NN Running Team je Jos Hermens, ředitel Global Sports Communication. Postaral se tak o jeden z nejzásadnějších posunů v atletice. Projekt byl představen v dubnu roku 2017 a za cíl si kladl atletům zprostředkovat kvalitnější trenéry, zdravotní péči, zkušené fyzioterapeuty a celkově vybudovat zázemí, které běžcům výrazně pomůže k rozvoji. Tato podpora se zanedlouho projevila na výkonnosti běžců – NN Running Team v prvním roce svého fungování vybojoval 52 vítězství včetně 3 vítězství na Marathon Major (skupina 6 nejslavnějších maratonů světa) a vítězství na maratonském i půlmaratonském Mistrovství světa. Tým ale také zviditelňuje značku jako takovou. Během prvních 12 měsíců NN Running Team dosáhl 11,5 miliónů digitálních kontaktů, které mají za následek výrazné zlepšení povědomí o brandu.

Úspěchy ale pokračovaly i druhý rok, když Eliud Kipchoge zvítězil na Londýnském Maratonu. Zbylý tým tvořili světoví běžci, jako jsou věčně druhý Kenenisa Bekele, třínásobný mistr světa na půlmaratonské vzdálenosti a vítěz Newyorského Maratonu, Geoffrey Kamworor, vicemistr světa na 10 000 m Joshua Cheptegei, keňský mistr světa v maratonu Geffrey Kirui a stále se zlepšující talent a vítězka Amsterdamského Maratonu, Tedelech Bekele.

Global Sport Communication

Global Sports Communication se stará o sportovní marketing a vedení atletů, své sídlo mají v nizozemském Nijmengenu. Spolupracují s více než 150 atlety z více než 20 zemí světa. Také pomáhají organizovat jedny z největších silničních závodů světa – například Amstrdamsý, Hamburgský nebo Mumbaiský Maraton a Půlmaraton Nového Díllí.  Dále třeba Dam tot Damloop 10 Miles nebo závod Seven Hills. Díky tomuto vytvořili vlastní marketingovou vizi, která vyhovuje všem potřebám naší digitální doby.

Pokusy o světové rekordy ve Valencii

Už 7. Října odstartuje ve Valencii netradiční podnik. Joshua Cheptegei, který nedávno překonal více než 16 let starý rekord na 5000 m Kenenisy Bekeleho, se pokusí překonat světový rekord na 10 000 m, který shodou okolností také drží Bekele už 16 let. O 10 dní později se pokusí překonat dokonce půlmaratonský světový rekord.

Největší hvězdy týmu

Eliud Kipchoge

Nejrychlejší maratonec historie a největší hvězda NN Running Teamu. Poprvé jste mohli Eliuda zaznamenat na Mistrovství světa v Krosu, kde v kategorii U20 zvítězil. Patří také mezi medailisty z Aténské a Pekingské Olympiády na 5000 m. V roce 2013 nastartoval svou maratonskou kariéru v Hamburgu, kde s časem 2:05 zvítězil. Eliud je také olympijským vítězem v maratonu z Ria 2016. O rok později zaběhl neoficiální maratonský rekord 2:00:25 v rámci projektu Breaking2. Avšak jeho největší úspěchy přišly až nedávno, kdy stanovil nový maratonský světový rekord na 2:01:39 a na uzavřeném okruhu, neoficiálního závodu zaběhl jako první člověk maraton pod 2h.

Degitu Azimeraw

Během své krátké kariéry už posbírala řadu úspěchů a stala se jednou z největších nadějí NN Running Teamu. Mladá Etiopanka se nechala inspirovat legendami, jako jsou Tirunesh Dibaba nebo Meseret Defar a rychle zjistila, že na běh má opravdu talent. V roce 2017, kdy jí bylo teprve 18 let, zaběhla závod Tata Steel Kolkata na 25 km za 1:26 h. Další rok se stala nejrychlejší půlmaratonkyní do 20 let s časem 1:06:47. Její aktuální půlmaratonské maximum je 1:06:07 z RAK půlmaratonu 2019. Ve velkém stylu pokračovala i v maratonu. Degitu patří druhý nejrychlejší maratonský debut v historii – 2:19:25!

Půlmaraton: 1:06:07
Maraton: 2:19:26

Kenenisa Bekele

Kenenisa Bekele je jednou z největších ikon maratonského světa. Jako jediný získal tituly z Olympiády, venkovního Mistrovstvé světa, halového Mistrovství světa a Mistrovství světa v krosu. Má na svém kontě 21 světových titulů a 6x se mu podařilo překonat světový rekord. Prvním výraznějším úspěchem pro něj bylo vítězství na MS v krosu v kategorii juniorů, o rok pozdějí už zvítězil v seniorské kategorii. V roce 2004 zvítězil na 10 000 m na Olympiádě v Aténách a v roce 2008 se mu to samé povedlo na 5000 m v Pekingu. Nesmíme opomenout ani jeho téměř světový rekord v maratonu, kdy v Berlíně v roce 2019 zaostal pouze dvě sekundy za Eliudem Kipchogem.

Osobí rekordy

5.000m: 12:37.35
10.000m: 26:17.53
Maraton: 2:01:41

Geoffrey Kamworor

Geoffreymu se podařilo během jeho kariéry posbírat spoustu titulů ze silnice i krosu. Už jeho druhá sezóna na mezinárodní scéně vypadala velmi slibně, v roce 2011 jako 18letý mladík získal titul v MS krosu v kategorii U20. Jeho první maraton v 19 letech zaběhl za neuvěřitelných 2:06:12, bylo to v roce 2012 v Berlíně a tehdy tento čas stačil na 3. Místo. V roce 2014 dokonce získal zlatou medaili z MS v Kodani na půlmaratonské trati. Geoffreymu půlmaratonská trať sedí asi nejvíce, je totiž aktuálním držitelem světového rekordu s časem 58:01!

Půlmaraton: 58:01
Marathon: 2:06:12

Podrobné informace o všech 20 členech týmu si můžete přečíst na stránkách NN Running Team

NN Group

Pojišťovna, která působí v 18 zemích světa se silným zastoupením v Evropě a Japonsku. NN Group byla založena v Holandsku před téměř 170 lety. Svým klientům pomáhají finančně zabezpečit budoucnost. Poskytují důchodové pojištění investiční a bankovní produkty. Dlouhou dobu také intenzivně podporuje silniční běhy. Aktuálně NN Group sponzoruje více než 25 silničních závodů po celé Evropě a jsou hlavním partnerem Rotterdamského Maratonu. NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost v České republice sponzoruje NN Night Run, serii zážitkových nočních běhů.