Na Zugspitz Ultratrailu 2018 byli z Čechů nejlepší Martínková, Pachta a Pölzelbauer

Víkend 15. – 17. 6. se v Německu nesl ve znamení ultra a vyvrcholení domácí skyrunningové scény v podobě tradičního a prestižního Zugspitz Ultratrailu.

Závod každoročně přitahuje mnoho profíků i hobby běžců z Německa, ale i okolních zemí. Tradicí už je i početná česká účast, letos se vydalo zazávodit k nejvyšší německé hoře kolem 50 českých závodníků.

Běžce v Grainau přivítalo krásné počasí a již tradiční pasta párty před hlavním závodem.  Teplo nahrávalo regenerační koupeli před závodem v nedalekém Eibsee. Vyšší teploty kolem 26° ale závod pro mnohé závodníky značně ztěžovaly.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

Nejdelší trasu ovládli Castanyer a Chaverot, z Čechů nejlepší  Veronika Martínková

Královskou trasu na 102 km s 5 480 pozitivního převýšení,  která jako jediná obkroužila celé kolečko okolo Zugspitzu z německé i rakouské strany, ovládli Španělé Tofol Castanyer a Crisfoter Clemente před třetím Rakušanem Thomasem Farbmacherem. V Ženách pak zvítězila skvělá francouzská skyrunnerka Caroline Chaverot před Švédkou Kristin Berglund a Polkou Magdalenou Laczak. Jak v mužích, tak v ženách bylo pódium kompletně obsazeno běžci z týmu Salomon. Z Čechů dosáhla nejlepšího výsledku Veronika Martínková, která doběhla na skvělém 6. místě.

Supertrail XL v podání Němců Purschke a Hartmuch, mezi Čechy Pachta a Pölzelbauer

Druhá nejdelší trasa, která měřila přes 80 km a měla 4 196 metrů stoupání, byla v podání především německých závodníků. V mužích zvítězil domácí Andre Purschke před Australanem Majellem Backhausenem a třetím Němcem Ludwigem Gayem. V ženách mezi sebou sváděly souboj první Katarina Hartmuch, druhá Eva Färberböck a třetí Diona Gorla, všechny z Německa.

Z českých běžců doběhl na krásném sedmém místě Martin Pachta, v ženách pak doplňovala širší pódium na pátém místě Martina Pölzelbauer.

Supertrail a Basetrail XL opanovali domácí běžci

Na trasách Supertrail – 63 km a 2 923 metrů pozitivního převýšení  a Basetrail XL – 39 km s 1 985 metrů pozitivního převýšení až na malé výjimky v TOP 10 dominovali domácí běžci. Na trase Supertrail zvítězili Tobias Henkel v mužích a Daniela Oemus v ženách. Na trase Basetrail XL před domácími běžci doběhnul Francouz Gregory Vollet a v ženách Němka Ida-Sophie Hegemann.

Nejkratší trasa pro Hillebranda a Quigly, Čech Borek Pozar doběhl čtvrtý

Nejkratší trasu na 25 km s 1 595 metry stoupání ovládl v mužích Němec Christoph Hillebrand a v ženách Aoife Quigly z Velké Británie. Z českých běžců podal skvělý výkon Borek Pozar, který doběhl na čtvrtém místě se ztrátou 13 minut na vítěze.