Na Žateckém půlmaratonu dominovali Flégl a Bulecová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Už pátým rokem se tradičně na velikonoční neděli scházejí běžci a běžkyně v Žatci, aby si to spolu rozdali na trati půlmaratonu a zároveň i běhu na 10 km. V letošním roce se navíc tento závod konal jako MČR veteránů v půlmaratonu.

Velmi zajímavá trať vedoucí podél řeky Ohře a skutečnost, že závod se běží jako domácí šampionát veteránů, přilákal na start asi 450 závodníků do obou závodů. Atmosféra na startu byla velmi příjemná. Všichni se těšili až vše vypukne, jen počasí se ukázalo jako klasické aprílové. Na obloze se se střídaly dešťové mraky se sluníčkem vše doprovázeno silným větrem a teplotou kolem 7°C.

Jedná se o půlmaraton a závod na 10 km, který vede po rovinaté obrátkové traťi podél řeky Ohře, Více informací o Žateckém půlmaratonu najdete v termínovce.

Vítěz mužského závodu v traťovém rekordu

Trať podél řeky Ohře je velmi rovinatá, i když malé kopečky zde najdeme. Přesto se celý závod dá běžet ve velmi vysokém tempu. To ostatně už od začátku začal naplňovat hlavní favorit závodu Vlastimil Flégl z Vrchlabí. Ten už na otočce měl zhruba dvousetmetrový náskok na své soupeře, který ve zbývajících kilometrech ještě postupně navyšoval a výsledkem bylo nejen prvenství, ale i zaslouženě i traťový rekord 1:14:47 hodin. Druhý doběhl s větší ztrátou Richard Pleticha z Kadaně, i když ve výborném čase 1:16:10 hodin. Třetí místo uhájil Jiří Brychta za čas 1:16:43 hodin.

I ženy běžely velmi rychle

V ženské kategorii byly šance na stupně vítězů rozdány prakticky ihned po startu. Do vedení se rychle dostala Petra Bulecová ze Žatce a pro prvenství si doběhla v krásném čase 1:28:25 hodin. Druhé místo si kontrolovala Gabriela Korbášová časem 1:32:08 hodin a třetí místo patří Romaně Lubinové z Karlových Varů za čas 1:34:13 hodin.

Žatecká desítka plná nádherných soubojů

Ve vloženém závodě na 10 kilometrů byly k vidění velmi povedené souboje a urputná snaha závodníků o co nejlepší umístění a vlastně i časy. V mužské kategorii si pro vítězství doběhl Jakub Stejskal v čase 36:02 minut před Jiřím Folvarčíkem a Miroslavem Matěchou.

V ženách byla nejrychlejší Zuzana Rusínová v čase 40:29 minut. Druhé místo patří Janě Fílové za čas 44:27 minut a pro pomyslný bronz si doběhla Eliška Korbášová za 44:53 minut.

Celkově můžeme říci, že i 5. ročník Žateckého půlmaratonu se povedl, a navíc s rekordní účastí, která měla samozřejmě i svoji kvalitu, což dokazují výsledky v cíli, hlavně půlmaratonu. Mnozí z běžců už v cíli neskrývali své nadšení z pěkného závodu a pořadatelé věří, že za rok bude účast minimálně na stejné úrovni, co letos.