Na Křížové desítce byli nejrychlejší Lukasz Kondratowicz a Adéla Stránská + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

V sobotu 9. dubna se uskutečnil 4. ročník závodu Hradecká Křížová desítka, jehož zajímavá trasa ve tvaru kříže přilákala na 340 běžců a běžkyň.

Neprve se ve 12:00 na start postavilo 283 závodníků, kteří se rozhodli zdolat desítku. O deset minut později pak na trať vyběhlo 55 účastníků pětikilometrového závodu.

I přes nepřízeň počasí padaly osobní rekordy

Trasa obou závodů začínala i končila u Lesního hřbitova a vedla nádherným prostředím královéhradeckých městkých lesů. Desítka nabídla velmi atraktivní trať, která díky svému tvaru kříže umožnila neustálý kontakt s čelem závodu. Pětikilometrová trať byla zkrácenou variantou desítky a měla tvar „L“. Počasí moc účastníkům nepřálo, jelikož je po dobu závodu doprovázelo nepříjemné sychravé a deštivé počasí. I přes tuto nepřízeň se na startu sešel hojný počet běžců a běžkyň a dokonce padaly osobní rekordy.

Na této aktratiktivní trati byl na desítce nejrychlejší Kondratowicz Lukasz s výkonem 33:04. Pro druhé místo si doběhl Jan Bavor v čase 33:20, třetí pak skončil Milan Janata s časem 33:41. V ženách kralovala Adéla Stránská, která si doběhla pro čas 36:22. Se ztrátou 51 vteřin získala druhé místo Táňa Metelková. Třetí příčku pak s výkonem 39:02 vybojovala Denisa Kozáková.

Na poloviční trati exceloval s výkonem 18:37 Václav Krejcar, v ženách pak Kateřina Kubiasová, která doběhla v čase 21:01.

Kromě dospělých závodníků našly vyžití i děti, které si mohly poměřit své síly v dětských závodech. Pro přihlížející byl také připraven bohatý doprovodný program.