Na delší trati závodu Běhej Lesy Brdy zazářili Hochmut a Kacířová + FOTKY ZÁVODNÍKŮ KE STAŽENÍ

V sobotu 23.7. se v Brdech konal pro letošní rok nový závod seriálu Běhej lesy. Pořadatelé pro běžce přichystali novou trasu centrálními Brdy, tedy místem, které ještě nedávno bylo pro širokou veřejnost uzavřené. Atraktivní lokalita přilákala 1000 závodníků.

Kromě krásné trati na závodníky čekal i perfektní catering

Podobně jako ostatní závody Běhej lesy i tento byl dopředu vyprodán. Závodníci se mohli vybrat mezi dvěma distancemi na 20 km a 11km. Pro ty nejmenší byl přichystán již tradičně bohatý program se závody na 500 metrů a 1 km. Kromě krásné trati na závodníky čekal i perfektní catering, kde si na své přišli i vegetariáni. Teplé letní počasí až v samém závěru vystřídal silný déšť. V 15 hodin byly závody symbolicky odstartovány výstřelem z brokovnice.

Na startu kratší trasy 11km se objevil i mistr světa v orientačním běhu Jan Procházka

Na startu kratší trasy 11km se objevil i mistr světa v orientačním běhu Jan Procházka (Inov-8), který potvrdil roli favorita a stylem start-cíl ovládl závod v čase 36:24. „Běželo se mi moc krásně. Musím říct, že mě hodně táhl předjezdec na elektrokole. Zvolil super tempo, takže jsme si spolu užili super závod,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Necelé dvě minuty za ním doběhl Tomáš Hudec a třetí místo pak bral vedoucí závodník celkového seriálu Běhej lesy (kratší tratě) Zbyšek Lhota (Eleven Run Team).

Mezi ženami byla nejrychlejší Ivona Rejsková, která cílovou pásku protnula v čase 45:23 a celkově obsadila výborné 11. místo. O druhé místo sehrály boj Tereza Měchurová s Barborou Kožnarovou. Rychlejší nakonec byla o 5 vteřin Tereza Měchurová, která doběhla v čase 47:07.

Na delší 20 km trati podle papírových předpokladů zvítězil na téměř domácí půdě Milan Hochmut (Sparta Rožmitál), který vyhrál s téměř 4 minutovým náskokem na druhého Lukáše Kubričana (Dukla Brandýs)s časem 1:15:50. Na třetím místě se pak umístil Tomáš Mocek.

Nejrychlejší ženou na delší trati byla Svatoslava Kacířová (LOKO Trutnov) s časem 1:28:46. Necelou minutu za ní doběhla Eliška Korbášová (ASK Elna Počerady). Třetí místo obsadila Lenka Smutná Poláchová s časem 1:34:16.