Městský Příbramský půlmaraton ovládli Jan Hostička a Ivona Rejsicová + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V rámci oslav 800. výročí založení města Příbrami se uskutečnil první ročník městského závodu pod názvem Příbramský půlmaraton. Pořadatelé připravili pro běžce hezký více jak pětikilometrový okruh, který závodníci absolvovali čtyřikrát.

Závod v ulicích města Příbrami měl výbornou atmosféru a líbil se

Start závodu byl naplánován na sobotní podvečer v 18 hodin. Počasí všem účastníkům přálo. Sluníčko, teplota 22°C a mírný vítr nejsou sice optimální podmínky pro běžce, přesto si myslím, že počasí bylo přijatelné. Velmi rozmanitá a místy i členitá trať, ale moc hezká, vedoucí centrem města, byla lemována velkým množstvím přihlížejících diváků, kteří vytvořili pro závod tu správnou atmosféru. To bylo zvláště pro běžce velkou vzpruhou a odpovídaly tomu i skvělé výkony v cíli.

Úkolem odstartovat první Příbramský půlmaraton byl pověřen starosta města Jindřich Vařeka. Po jeho výstřelu se na trať vydalo asi 400 běžců a běžkyň v hlavním závodě i štafet. Na závodníky tedy čekali celkem 4 městské okruhy o délce 5,25 km.

Mezi muži to byl velký souboj mezi příbramskými odchovanci

V kategorii mužů se čekal souboj mezi závodníky z domácích oddílů. Velkým favoritem byl ovšem Jan Hostička z Prahy, který od začátku závodu nenechal nikoho na pochybách a od prvního kilometru se postupně všem vzdaloval. Cílem proběhl ve výborném čase 1:16:55 hodin a druhému v cíli Petru Švarcovi z místního oddílu Tri klubu Příbram nadělil 3:15 minuty. Petr Švarc doběhl tedy nakonec druhý v čase 1:20:10 hodin. Pro třetí místo finišoval opět domácí borec Jaroslav Dražan v čase 1:21:20 hodin. I o ostatní místa v
mužské kategorii byly k vidění velmi dramatické boje, takže diváci se měli stále na co dívat.

Velmi dramatický závod žen ovládla domácí Ivona Rejsicová

Závod žen už tak jednoznačnou favoritku, jako v mužích, neměl, takže se dal očekávat velmi urputný souboj až do samotného konce. Tento scénář se téměř naplnil. Nakonec se z vítězství radovala domácí závodnice Ivona Rejsicová z Internet PB. Cílovou pásku protrhla v čase 1:32:06 hodin. Jen o 42 sekund za ní finišovala Michaela Dimitriadu a za čas 1:32:48 hodin brala druhé místo. Třetí skončila opět domácí závodnice Kateřina Hradecká časem 1:35:00 hodin. I mezi ženami se odehrálo spoustu krásných soubojů, které ozdobilo tento první ročník závodu v atraktivních kulisách města Příbrami.

Dramatický souboj se odehrál i v závodě čtyřčlenných štafet, o který byl velký zájem. Na start se postavilo úctyhodných 48 družstev. Z vítězství se nakonec radoval opět domácí tým TRI CLUB TEAM v čase 1:16:43 hodin. Druhé místo patří družstvu TJ Tatran Sedlčany a třetí mužstvu s názvem SRDCO – BĚŽCI. I tento závod byl velmi prestižní a dramatický až do samotného závěru.

Příbram se svého pořadatelství zhostila na výtečnou

V poslední době se hodně měst rozhodlo uspořádat běžecký závod na půlmaratonské trati. Příbram se evidentně rozhodla správně. Region má velkou sportovní tradici, což samotný závod potvrdil. Velmi dobře připravená celá organizace, zajímavá atraktivní trať, spoustu nadšeně povzbuzujících diváků a hlavně krásné běžecké výkony od všech, kteří se na start postavili, a to nevyjímaje.

Byl to opět jeden z vydařených závodů a nepochybuji, že i začátek nové příbramské tradice. V sobotu byla položena první kostička do mozaiky, jejíž výsledkem by měl být každoroční návrat velkého množství běžců na závod, který bude mít své pevné místo v běžeckém kalendáři. Mezi samotnými běžci se totiž ihned po konci závodu o ničem jiném živě nediskutovalo, než o tom, jaký již bude ten druhý ročník.