Maratonci v Benátkách kvůli extrémnímu počasí bojovali s vodou až po kotníky! Nejrychlejší doběhl za 2:13 + VIDEO

Extrémní počasí se přehnalo Itálií, v Benátkách prudce stoupala hladina vody a město bylo v pohotovostním módu. I přes to se plánovaný maraton uskutečnil. Běžci se prali s extrémními podmínkami a vodou až po kotníky!

Odhodlání nade vše!

Kdo už si maraton vyzkoušel, tak ví, že každý závod této distance je tak trochu boj s vlastními fyzickými i mentálními možnostmi a často také podmínkami a terénem. Účastníky letošního maratonu v Benátkách čekala navrch výzva v podobě silného větru a deště. Finální kilometry trasy byly navíc zatopené několika čísly vody, běžci včetně elity tak byli nuceni probojovávat se k cílové pásce vodou sahající místy až po kotníky.

Benátský maraton startuje dál od moře, nedaleko města Padua, k pobřeží se trasa dostane až v druhé polovině závodu. Závod pak pokračuje k Benátkám a končí v jejich centru. Organizátoři oznámili, že kvůli extrémním podmínkám museli dokonce uzavřít známé náměstí Piazza San Marco, kudy měli běžci finishovat.

Před tím, než běžci zamířili do centra Benátek, měla vedoucí skupinka obdivuhodné tempo 2:09 (muži) a 2:26 (ženy). I přes nucené zpomalení v posledních kilometrech doběhl vítěz Etiopan Mekuant Ayenew Gebre do cíle v čase 2:13:13. Nejrychlejší žena Keňanka Angela Tanui doběhla v čase 2:31:30.

Poprvé a naposledy? Ne v Benátkách!

Maraton 2018 není prvním případem, kdy se běžci v Benátkách prali s extrémními podmínkami a vodou po kotníky. Podobná situace byla už v roce 2013. V loňském roce pro změnu motorka, která doprovázela vedoucí skupinku, špatně odbočila, díky čemuž ztratila elita několik minut času, než organizátoři zakročili a navigovali skupinku zpět na správnou trasu.

/fotografie: Press Office Venice Marathon Club/