Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!

Jihomoravské město Lednice propůjčilo v sobotu 25.7. své krásy běžcům. Ti měli jedinečnou možnost proběhnout se v okolí místních památek a otestovat své běžecké síly na rovinatém, ale terénním povrchu.

V sobotu se i počasí trošku umoudřilo a po týdnu subtropických veder se mírně ochladilo. I když dusno pociťoval každý závodník, naštěstí sluníčko zůstalo během hlavních závodů pod mrakem.

Lednice mají nového pána a paní lesů, Lukáše Olejníčka a Lenku Kohnovou!Vítězové

Nejlepší muži 22 kmNejlepší muži 22 km

Nejlepší ženy 11 kmNejlepší ženy 11 km

Pořadatelé připravili 2 tratě, krátkou (11 km) a dlouhou (22 km).  Celkově se na start postavilo 736 závodníků včetně dětských kategorií (500m a 1 km). Závodní trasa vedoucí kolem Lednických rybníků, Apollónova chrámu, Nového dvora a Třech Grácií se organizátorům opravdu povedla.

Velkým problémem se ukázal pouze 10ti minutový rozestup mezi starty na 22 a 11 km. Velmi brzy se závodníci obou tras doběhli a již na 2 kilometru nastal naprostý chaos, tlačenice a nekonečné předbíhání. Stejný dojem měli i nejlepší běžci dlouhé tratě, kteří se poslední kilometry museli proplétat mezi nejpomalejšími běžci z krátké.

Na 11 km zvítězili Roman Paulík a Irena Pospíšilová

Jedenácti kilometrovou trať nejlépe zvládl Roman Paulík (AK Lokomotiva Břeclav), který doběhl do cíle v čase 36:53, na druhém místě se umístil Jakub Ambros (AKEZ Kopřivnice, 40:18), třetí byl Křivohlávek Tomáš (Nový Malín, 41:15).

Mezi ženami se pozice jasně rozdělili hned po startu, kdy se do vedení dostala Irena Pospíšilová (AK Drnovice), a na první pozici také doběhla do cíle v čase 42:55. Za ní si pro celkové druhé místo doběhla Jana Kunčická (BLANENSKÁ DESÍTKA, 46:01). Třetí skončila Eva Crháková (48:50).

V hlavním závodě nenašel přemožitele Lukáš Olejníček a Lenka Kohnová

Na dlouhé trati se představil výborný český reprezentant a letošní Mistr České republiky na 10km a 3000m př. Lukáš Olejníček (BLANENSKÁ DESÍTKA), který ukázal svou formu a zvítězil v čase 1:13:26. Hned za ním doběhl do cíle na druhém místě Jan Kohut (Relax-fit.cz team), 1:13:28. Třetí pozici obsadil český ultramaratonec Daniel Orálek (Adidas Boost team).

Nejrychlejší ženou na 22 km se stala Kohnová Lenka (Behejbrno.com, 1:37:19), druhá skončila Fořtová Iveta (Elevenrunteam, 1:39:19) a bronz získala Kateřina Kováč (1:41:17).

V Lednicích nechyběla ani týmové soutěže Tandem a Slow Motion. Úkolem Tandemu bylo složit tým muž a žena a rozdělit si tratě 11 a 22 km. Vítězem se stal tým s nejnižším součtem časů, kterým byla BLANENSKÁ DESÍTKA ve složení Olejníček, Kunčická. Naopak vítězný tým Slow Motion tvořil největší a nejpomalejší partu. Výherce ovšem zapomněli vyhlásit.

Organizátoři a celý pořadatelský tým Běhej lesy se těší 8. srpna na Bílé v Beskydechna viděnou!