Tak ho taky chápu a můj příspěvek rozhodně obsah článku nenapadá. Je to spíš takové povzdechnutí, co vše je možné prodat, hodinky s vodotryskem jsou proti tomu seriózní věc.
Článek právě nabízí nezaujatý pohled (věřím, že i s trochou nadhledu). Rozhodně se nepřiklání k plošnému vřazování lepku nebo třeba sacharidů, spíš naopak.
Nemám nic proti reklamě, ale proč ji neoznačíte? Tváří se to jako nezaujatý článek
Liquid Ferrum sama používám a zdá se mi fajn, ale takové jednání produkt spíše dehonestuje. Potenciální aspoň trochu inteligentní zákazník si řekne, že kdyby to bylo tak super, není třeba reklamu pokoutně schovávat do článku.
S železem mám podobnou zkušenost jako výše zmíněné běžkyně. Při první anémii jsem netušila, co se děje. Moje tělo řeklo jasné NE a to tak, že jsem několik dní ležela v horečkách a nikdo nevěděl, co se mnou je. Zjistilo se to až po odběrech krve. Byla jsem někde na hodnotách kolem 90 g/l. Když se na to přišlo, následovala léčba železem na předpis. To jsem po 2 měsících dobrala a pak jsem řešila, co dál. Na trhu v podstatě neexistuje volně prodejný doplněk stravy, který by fungoval, kromě Liquid Ferrum. Tento přípravek používám v kůrách 7 dní v měsíci a zbytek měsíce bez železa - po konzultaci s lékařem, to je vhodné navázat k ženskému cyklu.
Samozřejmě ideální stav je, aby tělo umělo zásoby železa doplnit samo z běžné stravy. Potíž je v tom, že při zvýšených tréninkových dávkách tělo doplňování (a zejména pak u žen) nezvládá. Je tedy nutné železo přistoupit k substituci. JE dobré dělat tzv. kúry a dávat tělu prostor si železo získávat i samo. Substituce totiž tělo odnaučuje vstřebávat železo přirozeně. JE to jako se vším - když exituje jednodušší cesta, tělo si ji prostě vybere. Navíc železem se člověk může i předávkovat, takže než se do toho pustíte, je dobré si o tom něco nastudovat a samozřejmě dodržovat doporučené dávkování.
Dobry den, stále více se zabývám a prohrávam si s myšlenkou zda je v ultra behu tak dulezite se neustále dopovat různými doplňky . Chapu pokud někdo běhá profesionálně a vysoké intenzity, dráhu, zavody do maratonské distance, ale pokud si beham ultra zavody jako hobik byt se zavodnimi ambicemi které se mění dle me momentální nálady,(nekdy si to chci proste jen uzit), je možné nebo existují takovy běžci kteří přestože závodí (v ultra navíc horských leckdy sami se sebou), kteří by tak dokonale znali svoje tělo ze proste ví co kdy a jak potřebuje a nemusí neustále pojidat či pít Bcaa, nejí tolik maso protože ho zkratka nemají takovou potřebu jist a vůbec nehazi do svého žaludku tuny gelu aby vůbec zavod dokončili. Napr iontový nápoj je jednoduše receno trochu soli, voda a certva pomerancova stáva, minerály se daji snadno dodat napr preparátem více přírodním než je klasicky iontak napr fytomineral atd atd . Otázka tedy zní , dá se behat výkonnostně horske ultra i bez doplňku sportovního průmyslu a byt zdráv ? Což samozřejmě chapu doplnuji další aspekty treninku, jako jsou regenerace, odpočinek, potřeba spánku atd atd
Kofein podporuje vylučování minerálů z těla. Osteoporóza je nemocí ze závislosti na kávě. Pro sportovce je využitelný kofein pouze v závodě, nikdy v přípravě. Ohrožuje rovnováhu minerálů a jako každá stimulující látka je kofein návykový.
Také musím vypít dvě kávy za den, kvůli vypěstované závislosti, jinak mám velké bolesti hlavy.
Díky!
Jde vidět, že se vyznáte:)
„Jakožto člověk s tetanií mám velký problém najít horčík, který by mi opravdu zabral. Nepomáhal ani nejsilnější Magnosolv předepsaný doktorkou.
Vždy mě pobaví, když při tématu hořčík někdo vytasí, že bere Magnesolv. Je přeci na předpis, takže bude super, ne? Doktoři budou předepisovat to, co mají nasmlouvané.
Co se týče používání hořčíku, tak bych dále zmínil rozdělení hořčíku na energezující a tlumivou formu. Výše zmiňovaný bysglicinát má právě tlumivé účinky a stejně jako treonát je vhodné jej užívat před spaním, kdy nás uklidní, zlepší usínání i spánek samotný. Naopak citrát a nebo malát má energizující účinek a tak je vhodné užívat v první polovině dne.
"Máte pocit, že se stravujete správným způsobem, a přesto vám máte křeče, trpíte nadváhou, padají vám vlasy?" Ano, ano, to je přesně můj případ a obávám se, že bez nějakého odběru krve a rozboru, co mi vlastně chybí a čím to může být způsobeno na to nikdy nepřijdu. Už jsem toho spoustu nacetoa, momentálně mě nejvít trápí ta ztráta vlasů, tak jsem našla tady https://www.vlasove-transplantace.cz/jak-zabranit-vypadavani-vlasu/ zajímavé informace a budu se snažit tím řídit, ale obávám se, že mě to vyšetření stejně nemine.
Dobrý den, Lenko, ve vztahu k výživě je to poměrně složité téma, protože každý organismus snáší určité potraviny odlišně. Asi to nevměstnám do jednoho odstavce. Ale základ je použít zdravý selský rozum. Raději rýži než hranolky, raději banán než tatranku. To znamená aby v jídelníčku byly zdravé, pokud možno přírodní věci (zelenina, ovoce atd.), zároveň je dobré občas odměnit hlavu a trochu si "ujet". Dlouhodobě by ale energetická bilance měla být vyvážená.
Dobrý den, prosím poradíte mi, jak zdravě zvyšovat svoji sportovní výkonnost?