Jarní RUNdál ovládli Petra Pastorová a Matouš Vrzala

V sobotu 25.3. se v Ostravě Bělském lese konal nový závod Jarní RUNdál, který svoji premiéru zvládl skvěle.

Přivítat jaro přišlo 246 běžců a běžkyň

První jarní víkend byl v ostravském Bělském lese ve znamení běhu. Přivítat jaro přišlo 246 závodníků a mohli také nasbírat cenné body do Moravskoslezského běžeckého poháru.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Jedná se o 5 km dlouhý závod, který vede Bělským lesem v Ostravě. Více informací o závodu Jarní RUNdál najdete v termínovce.

V ideálním počasí čekala na běžce v hlavním závodě trať o délce 5000 m. Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Pastorová v čase 19:00 a za sebou tak nechala naděje vítkovické atletiky Sylvii Štiglerovou a Elišku Surmovou.

V mužské kategorii zvítězil Matouš Vrzala v čase 17:15 s velkým náskokem na svoje oddílové kolegy Jakuba Lukáše a Radka Karnůfka. Jelikož šlo o první ročník tohoto závodu, nejlepší výkony jsou zároveň traťovými rekordy.

Kdo nebyl úplně spokojen se svým výkonem si mohl spravit náladu koblihou nebo croissantem.