Janošíková osmá na MS v orientačním běhu

Druhým finálovým závodem, krátkou tratí, pokračovalo dnes Mistrovství světa v orientačním běhu ve švýcarském Flims-Laax a opět měl český tým zastoupení v první desítce – osmé místo obsadila Tereza Janošíková.

Krátkou trať v alpském lese v okolí malebného jezera Lag la Cauma připravila nejúspěšnější orientační běžkyně historie, Švýcarka Simone Niggliová. Česká reprezentantka Tereza Janošíková po pátém místě v kvalifikaci běžela dobrý závod a po stabilním výkonu obsadila v cíli konečné osmé místo. “Mířila jsem výš, výkonově jsem věděla, že mám na víc, ale nedokázala jsem to prodat. Je to škoda,” okomentoval svůj výkon v cíli Janošíková.
Výborné jedenácté místo zaběhla Vendula Horčičková, Denisa Kosová skončila 30. Před Švýcarkou Gemperlovou a Švédkou Lundbergovou vyhrála Švédka Tove Alexanderssonová, která tak získala svou 30. medaili z MS a v nedělních štafetách má šanci dorovnat bilanci právě dnešní stavitelky tratí Niggliové.
Tomáš Křivda, 4. z předchozího závodu na klasické trati, ačkoli nezregeneroval na 100 %, rozběhl závod parádně. Brzy doběhl o 4 minuty dříve startujícího Jonáše Hubáčka, vzápětí společně udělali větší mapovou chybu a naděje na první desítku tak vzaly za své. Křivda obsadil konečné 17. místo, Hubáček byl 33.
Roli favorita potvrdil Švýcar Matthias Kyburz a doběhl si pro zlato před druhým krajanem Joeym Hadornem, třetí skončil překvapivě Rakušan Jannis Bonek, svěřenec českého trenéra Radka Novotného. Pro rakouský orientační běh je to teprve třetí medaile ze světového šampionátu, jejich čekání na cenný kov trvalo 24 let.