Inov-8 Brdský kros 2023 prověřil všechny milovníky trailu. FOTOGALERIE ze závodu.

V neděli 14. května ožilo Lesní divadlo Řevnice během při 6. ročníku Inov-8 Brdského krosu, druhého z pěti závodů Inov-8 Krosového poháru 2023. Pro více než 200 závodníků byly opět připraveny tratě na 15, 10 a 5 km, které v plné parádě ukázaly, o čem je trailové běhání.

Technické seběhy, méně i více prudká stoupání, trochu bláta, vyhlídkové hřebínky, lesní pěšinky i kamenité úseky. A to vše v ideálním běžeckém počasí 16°C a polojasno. Prostě běžecká neděle, jak má být.

Na trase se bojovalo naplno, v cíli ale vládla tradičně pohodová atmosféra. Ne zrovna čisté boty, vyčerpané ale usměvavé a spokojené tváře. Tak by se dala popsat naprostá většina závodníků bezprostředně po doběhu.

Trasu 15 km ovládli Anka Straková (1:13:22) a Jan Karban (1:06:29), na 10 km byli nejrychlejší Lenka Skrbková (1:00) a Petr Homola (0:54:30) a na „sprinterské“ 5 km trati zvítězili Linda Krupová (0:39:58) a Said Toffahi (0:29:30)

Závodní den pak završily jako vždy dětské závody na 200-1500 metrů pod taktovkou trenérů dětského atletického klubu Šakal Kbely, kteří nachystali i dětem opravdový krosový zážitek.

Další skvělé trailové zážitky čekají na běžce v neděli 18. června na Inov-8 Krosu Sázava v Pikovicích na, s tradiční cílovou koupačkou a trasami v kulisách Sázavských peřejí a legendárního vrcholu Medník.