Hannah Pilsen Trail Krkavec už pošesté

V sobotu 13.11.2021 v prostředí Autokempu Bolevák úspěšně proběhl 6.ročník trailového závodu Hannah Pilsen Trail Krkavec, který je vždy třetí akcí tohoto seriálu v roce. Závod byl podpořen záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého.

Přes vrtkavé podzimní počasí a stálou hygienickou nejistotu přivedl trail na start téměř 300 běžců.  Kromě těch, které sem přivedlo nadšení pohybu v přírodě po překrásných tratích, stáli na startu i ti, co umí běhat opravdu rychle.

V nejmladší kategorii do 6 let na 350 metrů byl suverénně nejrychlejší Fabián Metlička a jen o 6 vteřin nepřekonal famózní rekordní čas Terezky Kroupové z roku 2017. Metličkovi poté také vyhráli multigenerační štafetu „Běžíme pro Totem.“ Dobrovolníci z tohoto mezigeneračního centra se postarali o hladkou organizaci závodu.

Pozornost v žákovských kategoriích na sebe upoutal atlet a fotbalista Leonard Mastný, majitel nejrychlejšího času z předloňského roku na trati 800 metrů. Letos již dorostl do kategorie běžící 1600 metrů. I tam byl nejrychlejší a navíc překonal traťový rekord, který má teď hodnotu 5:14.

Letošního závodu se jako obvykle účastnili i běžci ze zahraničí.  Přijela skupinka vytrvalců z Marktredwitzu a z Mnichova, kteří se již poněkolikáté na Hannah Pilsen Trailu setkávali jak sportovně, tak pracovně s kolegou z Maďarska, prý „na půli cesty.“ Dále závodili atleti z anglického Brightonu a Tom Arthur z Manchesteru, jenž byl druhý na trati 18km. Příjemné zpestření přinesla energická skupina studentek z francouzského Toulouse a Strasbourgu. Na trati 42km zaujala japonská závodnice, která celý trail zvládla v džínách.

Závod na 11km vyhrál Dan Kraus z Cheznovic, nejrychlejší z žen byla věkem již veteránka Kristýna Eisnerová z Runland Teamu. Nejpočetnější kategorii 18km vyhrála Petra Šmákalová (TJ Sokol SG Plzeň Petřín) v čase 01:17:22 a stálý účastník a několikanásobný vítěz závodů Hannah Pilsen Trail Tomáš Eisner, který zvládl trať za 1:11:31.

Hlavní kategorii 42km ovládli plzeňští Kateřina Houfková za 3:45:06 a Stanislav Rada. Ten sklidil obrovský aplaus za rekordní čas 2:54:40, což je na maratonu s převýšením přes 700 metrů obdivuhodný výkon.
Drobnou skvrnkou bylo převěšení několika fáborů skupinkou nezvedenců v lesích u Zruče, což zmátlo několik závodníků. Děkujeme maratonci Tomášovi Doležalovi z Hradce králové, který v rámci fair play hbitě zareagoval a fábory vrátil zpět na správnou cestu.

Celkovou vítězkou seriálu závodů Hannah Pilsen Trail Brdy, Letkov a Krkavec se stala pro rok 2021 Kateřina Barnášová ziskem 2600 bodů.  Nejlepších šest získalo volný voucher na některý ze závodů Hannah Pilsen Trail v roce 2022, které se konají 23.4. Brdy, 28.5. Letkov a 12.11.2022 Krkavec.