GR8 TRAILS 2022 – PODORLICKO: Rekordní výkon v aprílovém počasí

Za typicky aprílového počasí proběhl v sobotu 9.4. 2022 v resortu hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou již pátý ročník akce, která odstartovala letošní běžecký seriál GR8 TRAILS.

Během celého dne se vystřídaly snad všechny variace jarního počasí, včetně sněhové vánice. Přes tyto meteorologické rozmary se na start všech závodů postavilo téměř 300 běžců, kteří si mohli vybrat mezi 21 km, 11 km a 6 km. V nabídce nechyběly ani dětské závody.

Nejpočetnější peloton běžců se vydal na dva okruhy v lesoparku Včelný, aby se popral s nástrahami Jarního trailového půlmaratonu. Jarní běh to byl letos opravdu se vším všudy, protože noční vydatné deště udělaly z trati velmi náročný trailový mix. Především úseky kolem Ivanského jezera byly velmi technické, což s sebou ale tento typ běhu v přírodě nese a závodníci jej oceňují.  Nejrychlejšího času v hlavní závodě dosáhl Jakub Mlčoušek (1:26:31) a Helena Uhlířová (1:35:45), která tím stanovila také nový traťový rekord. Na trase 11km byli nejrychlejší rychnovský Filip Novák (39:48)a Michaela Němcová (51:36). Nejkratší závod na 6 km vyhrál Lukáš Mach (24:05) a Aneta Fenešová (29:22). Pro děti byly připraveny nejen závody na 450-1350 metrů, ale i soutěže, dětské hřiště a skákací atrakce auto Škoda od partnera závodu Autocentrum Matrix, které se také prezentovalo výstavou aut, včetně testovacích jízd elektrického modelu ENYAQ. Opět se prokázalo, jak skvělé prostředí hotel Studánka nabízí i sportovcům, když díky chladnému počasí mohli využít kompletní zázemí včetně wellness a restaurace.

Dalším zastávkou série GR8 TRAILS bude premiérově závod v Hradci Králové, který účastníkům přinese odpočinek od kopcovatých profilů a nabídne rychlé rovinaté traily v těsné blízkosti rekreační oblasti rybníku Biřička. Registrovat se můžete ZDE.