Efektivní trénink? Nezapomínejte na výživu! Přinášíme komplexní rady od expertů

Efektivní trénink? Nezapomínejte na výživu! Přinášíme komplexní rady od expertů

Výživa je nedílnou součástí nejen správné životosprávy, ale i běhu a tréninku jako takového. Bez dostatku vitamínů a živin bude naše tělo stagnovat, a my se tak nebudeme posouvat v tréninku, nebo dokonce můžeme ze stresu z nedostatku živin onemocnět.

Ale nejde jen o obecné zásady stravování. Většina běžců už dobře ví, že vychytat co a kdy jíst před závodem a během závodu je tak trochu umění. A přesto, že právě tento aspekt výživy je do velké míry individuální, nemusí jít jen o metodu pokus omyl, nepovedené nebo nedokončené závody si můžete ušetřit přečtením několika základních rad a zásad například v článku ideální strava po závodě, která vás rychle vrátí do hry nebo se podívejte na rady co jíst před, během a po běžeckém tréninku.

Prohlédněte si i další fotografie k článku…

A protože tak jako většina lidí, i my se občas potýkáme s nedostatkem fantazie nebo bezradností při vymýšlení nových a nových kreací a receptů na jídla, která budou zdravá, ale přesto výživná, máme pro vás inspiraci hned několika zajímavých nápad. Například mnoho variací oblíbených snídaňových kaší, přichystali jsme si ale i několik tipů na bezlepkové recepty nebo různé variace výživných snídaní.

Pokud se chystáte brzy začít ladit formu do plavek máme pro vás i články o hubnutí, jako třeba článek běhám a nehubnu, jak naučit tělo efektivně spalovat tuky nebo kolik tělesného tuku bychom měli mít. Brzy navíc přibyde další přírůstek ze série článků o hubnutí, tentokrát o tom, jaké jsou příčiny toho, když poctivě trénujete, jíte zdravě, a přesto nehubnete a co s tím. Prozatím se ale můžete navnadit v sekci hubnutí.

TIP: Přečtěte si také průvodce pro běhání v zimě – jak si udržet kondičku a nezrmznout?

Podceňovat bychom neměli ani pitný režim, o kterém si můžete přečíst v článku pitný režim jako nezbytná součást běžeckého výkonu. Pokud se zrovna potýkáte s chřipkou, posilněte imunitu superpotravinami nebo třeba chlorelou či spirulinou.

Koketujete s vegetariánstvím, ale nevíte, jestli sport a bezmasá výživa jdou vlastně dohromady? Přečtěte si, jak přejít na vegetariánskou stravu při sportovní zátěži od naší redaktorky, která je vegetariánka už 7 let a běhá přitom traily, ale i ultra.

Článek je přesným zněním našeho „občasného newsletteru o nejnovějších trendech v běžeckém světě“. Chcete mít podobné informace vždy s předstihem a jako první? Přihlaste se do našeho newsletteru:

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: