Asi není potřeba zmiňovat, že chytré hodinky patří k jedněm z oblíbených nositelností poslední let. Také právě proto je dnes na trhu obrovský výběr nejrůznějších modelů, které si můžete pořídit. Hodinky jako takové jsou odjakživa také stylovým doplňkem, což v současnosti převzaly rovněž chytré hodinky. Také proto zde máme pánské a dámské verze, ale třeba také hodinky dětské.
Zdravá chodidla jsou pro běžce nesmírně důležitá. Mezi jednu z nejčastějších vad nohy patří právě plochonoží. Co jsou to ploché nohy a v čem je s nimi problém? Je možné je řešit? Jak je to s plochonožím u dětí? Je vhodné používat ortopedické vložky?
Většině z nás se při vyslovení slovíčka „kofein“ vybaví lahodný černý nápoj. Spousta (nejenom) sportovců si bez kávy nedokáže představit den. Pro nás v redakci je káva nejenom způsob, jak se udržet ve střehu, ale především rituál. A protože takovýchto rituálů absolvujeme během dne spoustu, řekli jsme si, že se kofeinu a jeho účinku podíváme na zoubek, ať už je obsažený v kávových bobech, čaji nebo energy drinku.
V minulém článku jsme rozdělili živiny, které přijímáme do dvou skupin – mikroživiny a makroživiny. Makroživiny obsahují energii a spadají do nich sacharidy, tuky a bílkoviny. Mikroživiny jsou skupina, do které můžeme zařadit vitamíny, minerály a stopové prvky. Přestože v mikroživinách nejsou kalorie a nemáme z nich energii potřebnou pro fungování a sport, jsou pro nás neméně důležité. Minule jsme rozebírali železo, proč je pro vytrvalce tak důležité a hlavně, proč právě vytrvalci často trpí jeho nedostatkem. Dneska se koukneme na zoubek druhému prvku, který je u běžců tak často skloňovaný. A to je hořčík, často se setkáme s výrazem magnesium.
Možná se vám to bude zdát překvapivé, ale dechový stereotyp to, jakým způsobem dýcháme, může mít zcela zásadní vliv na naši techniku běhu. Dechem může být tedy ovlivněna nejen naše výkonnost, ale také to, zda se u nás rozvine běžecké zranění, nebo ne. Jak je to možné?
Univerzální funkční prádlo vhodné pro všechny pohybové aktivity neexistuje. Nosí se jako první vrstva na tělo a jeho hlavním úkolem je účinně odvádět pot a vlhkost a udržet tak optimální mikroklima u pokožky.
Orientační běžci jsou semknutá komunita, která nemá za cíl v lesích pouze běhat a závodit s mapou a buzolou. Chtějí se o svou „tělocvičnu“, les, také starat a pečovat o něj, aby mohli běhat ve zdravém a příjemném prostředí. I proto bývá orientační běh označován jako „zelený sport“.
O potížích s pánevním dnem se moc nemluví, jeho poruchy jsou ale v celku časté, obzvlášť u sportovních aktivit bohatých na dopady, skoky, odrazy. Problémy se projevují nejčastěji u žen po porodu nebo v menopauze, ale mohou být i u mužů. Řešením není skončit s běháním a sportem. Pojďte si přečíst, jak můžete své problémy řešit nebo jim předcházet.