Články

Fotografie ze závodů
Běh rodným krajem Emila Zátopka 2020 – fotogalerie

Běh rodným krajem Emila Zátopka je závod věnovaný nejúspěšnějšímu olympionikovi československé i světové atletiky 20. století Emila Zátopka. 22kilometrová kopcovitá trasa závodu vede z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm.

Osobnosti
Rozhovor s Katharinou Heinig: „Věřím, že jsem schopná stlačit maraton pod 2:27“

Německá běžkyně mířící na Olympiádu s maratonským časem pod 2:30. Katharina Heinig se ale pyšní také výborným půlmaratonským osobákem 1:12, který zaběhla v České republice. Její matka navíc několikrát vyhrála jedny z nejslavnějších maratonů světa a je olympijskou medailistkou ze Soulu 1988. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jaké to je být vychovávána profesionální běžkyní, co obnáší kvalifikovat se na Olympijské hry, nebo co udělala karanténa s Katharininou motivací.

Knižní tipy
Vyšlo další číslo časopisu Svět běhu – co v něm najdete?

Reportáže
Analýza Mistrovství ČR na klasické trati: Kde získal Miloš Nykodým rozhodující náskok na soupeře?

/Denisa Kosová obhajuje titul (foto: Antonín Švarc)/

V sobotu 19. září proběhl u Bystřice nad Pernštejnem závod MČR na klasické trati v orientačním běhu. Na závodníky čekaly fyzicky velmi náročné kopcovité tratě nedaleko vodní nádrže Vír. Tituly v hlavních kategoriích vybojovali Denisa Kosová a Miloš Nykodým.

Zajímavosti
Průvodce Rock Point výzvou „NAPŘÍČ ŠUMAVOU“ – kde jíst a kde spát?

Na konci května pro vás čtveřice běžců Martin Mužík, Filip Tomeš, Linda Beniačová a Radek Civiš vyrazila pod hlavičkou Rock Pointu „objevit“ trasu pro letní běžeckou a turistickou výzvu „napříč Šumavou“. Trasa byla samozřejmě plánovaná i s ohledem na místa, kde by se dalo přenocovat a také se najíst nebo doplnit zásoby před dalším úsekem.

Tipy redakce
Běžecký závod PVZP RunTour s dodržením hygienických opatření rozběhal lázeňské Karlovy Vary!

Rozdělení stovek běžců do skupin po 50, oddělené starty, povinné nošení
roušek v zázemí a řada dalších hygienických opatření. To je několik
z celkového výčtu organizačních změn, ke kterým museli přistoupit pořadatelé
největšího rodinného běžeckého seriálu PVZP RunTour. I tak se jim podařilo
zachovat skvělou atmosféru a stovkám závodníků přinést radost z běhu.

Soutěže
Soutěž: vyhrajte kompresní podkolenky CEP NEON! – UKONČENO

Soutěžte a vyhrajte kompresní podkolenky CEP z nové řady NEON! Svět Stačí odpovědět na pár jednoduchých otázek a můžete vyhrát jeden ze třech párů nových podkolenek.

Osobnosti
Matěj Beneš o 3. místu na Beskydské 7: „Stát na pódiu vedle Standy Najverta je pro mě splněný sen“

Matěj Beneš byl velkým překvapením letošní Beskydské 7. Teprve 18letý mladík doběhl na 3. místě a namazal si tak na chleba spoustu zkušenějších borců. Nestačil jen na vítězného Zdeňka Hrušku a za druhým Standou Najvertem zaostal o pouhé 2 sekundy. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak se převýšení trénuje u Prahy, o mentální odolnosti nebo o tom, že si Matěj na půl roku vyzkoušel život profesionálního sportovce.

Běžecká zranění
Když běžec ze dne na den musí přestat běhat… část II.

Únavová zlomenina je takový záhadný pojem. Hodně sportovců o ní už někdy slyšelo, ale nikdo moc neví, co to je, jak se dá taková věc pořídit a hlavně, co s ní pak ne-dělat.

Orientační běh
Sprintové tituly v orientačním běhu pro rok 2020 rozdány

V neděli 6. září proběhly dva sprintové závody MČR v orientačním běhu – sprint a sprintové štafety. Pro mnohé závodníky se jednalo vůbec o první závody této sezóny a všichni byli zvědaví, jakou formu na mistrovském závodě běžci předvedou. V hlavních kategoriích zvítězili Jakub Glonek a Tereza Janošíková.