Články

Tipy redakce
Virtuální Hannah Pilsen Trail 2020

Korona nekorona, organizátoři Pilsen Trailu se nevzdali a uspořádali virtuální závod i v době nouzového stavu. Od tratí dětských na půl kilometr a kilometr si běžci mohli na dálku zazávodit na 11 kilometrové, půlmaratonské i maratonské distanci.

Soutěže
Soutěž: vyhrajte batoh Salomon XA 15 SET! – UKONČENO

Pro čtenáře SvetBehu.cz máme ve spolupráci se značkou Salomon další soutěž. Odpovězte správně na pár jednoduchých otázek a vyhrajte vychytaný batoh Salomon XA 15 SET!

Virtuální Horolezecký Krosmaraton 2020

Celý rok jsme doufali, že se na nás usměje štěstí, a že náš tradiční trailový závod Horolezecký Krosmaraton 2020 budeme mít šanci realizovat. Bohužel situace kolem pandemie a vládní nařízení byly proti nám. Ale nevzdali jsme se a Horolezecký Krosmaraton 2020 uspořádali virtuálně.

Joshua Cheptegei za očekáváním lehce zaostal

Byla to prakticky jediná velká atletická akce tohoto roku. Ale i tak byla divácky skromnější než by se na Mistrovství světa hodilo. V polské Gdyni se o víkendu běželo Mistrovství světa v půlmaratonu a NN Running Team chtěl ve šňůře překonávání světových rekordů pokračovat.

Zajímavosti
Přepisování světových rekordů, Kilian na rovině a další novinky z běžeckého světa #7

Přestože se v současných dnes sportovní život v Česku téměř zastavil, ve světě je stále se na co se dívat. Ani říjen totiž nezůstal bez přepisování historických atletických tabulek. Krom toho jsme byli svědky debutu Kiliana Jorneta na silničním závodě, ale i poražení nejlepšího maratonce všech dob Eliuda Kipchogeho.

Zajímavosti
Golden Trail Championship je za dveřmi

Jen pár dnů nás dělí od začátku lehce pozměněné Golden Trail Series. Letos se díky okolnostem nemohla série uskutečnit v klasickém formátu a tak budeme na Azorských ostrovech svědky koncentrovaného skyrunningu s těmi nejlepšími světovými běžci.