Nejprestižnější orienťácká akce, mistrovství světa, se uskutečnila po třinácti letech v České republice v unikátních terénech Libereckého a Ústeckého kraje za účasti více než 300 závodníků z 39 zemí. Zázemí a organizaci závodů zajistilo přes 350 dobrovolníků. Pouze sedm států si mezi sebe rozdělilo devět sad medailí. Šampionát ovládly především tradiční orienťácké země, Švédsko, Norsko a Švýcarsko. Především švédští běžci v čele s fenomenální Tove Alexandersson, která zvítězila ve všech pěti závodech, ukázali, kdo v současnosti orientačnímu běhu vládne a odvezli si ze šampionátu celkem osm medailí. Češi se v nabité konkurenci probojovali šestkrát do první desítky. Úspěchem byla především tři pátá místa ve štafetových závodech.
Mistrovství světa v orientačním běhu, které se po třinácti letech vrátilo do České republiky, zahájil medailový závod ve sprintu. Šampionát přivedl do Česka 303 závodníků ze 40 zemí, kteří budou soupeřit o devět medailových sad od soboty 3. 7. do pátku 9. 7. V úvodním sprintovém závodě byli nejrychlejší v ulicích Terezína, jedné z největších bastionových pevností světa, Švédové Isac von Krusenstierna a Tove Aexandersson. Z českých závodníků se nejlépe poprali s náročnými tratěmi devátý Jakub Glonek v mužích a čtrnáctá Tereza Janošíková v ženách.
Pokud vás láká ultramaraton a máte již nějakou tu maratonskou vzdálenost v nohách, není nic jednoduššího než se přihlásit na ultra. Co všechno tohle „poprvé“ obnáší?
Zaběhněte si 9. ročník horského maratonu SilvrettaRun 3000 a nebo jednou ze tří kratších tras! Svět Běhu vám společně s pořadateli nabízí možnost vyhrát startovné na libovolnou trať tohoto krásného alpského závodu.
Asics vybízí běžce, aby se zapojili do celosvětové studie o vlivu pohybu na psychiku. Asics se snaží inspirovat lidi v pohybu a bude zajímavé sledovat, jak moc zlepšuje pohyb náladu zrovna ve vašem městě nebo v celé republice. Asics se tak snaží pozvednout náladu miliónů lidí po celém světě.
Poslední jarní měsíc přinesl pro běžeckou komunitu vytoužené obnovení závodů, na jaké jsme z doby před epidemií byli zvyklí. Parádní běžecká show na MČR v Ultra Sky na LHUTu se opakovala i letos, čeští atleti se po dvouleté pauze vrátili do vybrané společnosti nejlepších evropských týmů a na nejstarší světové stomílovce Western States Endurance Run se přepisovaly historické tabulky. Nejen to v novinkách z běžeckého světa za měsíc červen.
Když se řekne správná (nebo dokonce dokonalá) běžecká technika, spousta z nás si jistě představí ladné pohyby šlachovitých Afričanů, když běží tempem 3 min/km jako by se nechumelilo. Ale co to vlastně je správná technika? Nebo co správný běžecký styl? Je mezi těmito pojmy vůbec nějaký rozdíl?
Altra letos chrlí jednu novinku za druhou. Že už se v tom ztácíte? Mrkněte na náš souhrnný přehled, co je u této americké značky nového.
Soutěž pro čtenáře webu SvetBehu.cz! Stačí správně odpovědět na jednoduché otázky a zařadíme vás do slosování o běžecký knižní bestseller „BORN TO RUN”
Ať je vaším cílem závod o jakékoliv délce, vždy budete muset svému tělu dát dostatečný odpočinek k tomu, abyste se mohli naplno pustit do dalšího tréninku. Pokud tuto fázi vynecháte, může to vést dlouhodobě k přetížení, přetrénování či zranění a vyloučení z tréninku i na několik týdnů či měsíců.
2 trenéři, kteří dlouhodobě pracují se svými svěřenci, připravili 2 ukázky odpočinkového období po třech distancích tak, abyste měli představu o tom, jaké jsou možnosti dalšího pokračování.
Všechny plány berte pouze jako obecná doporučení, která je potřeba přizpůsobit své aktuální formě a individuálním požadavkům. A pamatujte, regenerace je plnohodnotná součást tréninku!