Tuto otázku slýchám na závodech pravidelně, a když bych dostal korunu, pokaždé, co na ni odpovím, tak si můžu koupit tak pět nových párů bo. Hodně lidí pak výhody krosovky nadchne a na závod si je koupí. Není nad to, když pak po doběhu přiběhnou ke stánku s rozzářenýma očima a dají mi za pravdu. A že se mi to za 8 let, co na závody se stánkem jezdím, už stalo několikrát.
Podzimní část orienťácké sezóny, doufejme, nic neohrozí, a tak je na čase podívat se na to, jak se připravit na první orienťácký závod. Jak se přihlásit, kde hledat informace a na co nezapomenout v den závodu?
Unikátní společný běžecký zážitek v družstvu, a návdavkem třeba ještě překonání dosud nevídané vzdálenosti. Týmová desítka a dokonce i půlmaraton jsou součástí programu sportovního veletrhu a festivalu Desítka na desítce v Malešickém parku v Praze. Už v sobotu 11. září.
Kokořín letos nezklamal. Nádherné počasí, ještě hezčí trať a zběsilé tempo na všech tratích. Mrkněte na fotogalerie! Fotky volně stahujte a sdílejte.
Přes tisíc závodníků se postavilo na startovní čáru běžeckého závodu, který pro většinu z nich byl tím nejtěžším v životě.
Linda Tekeliová je sportovec tělem i duší. Členka Kilpi Racing Teamu má nejraději pohyb v přírodě, pokud možno v horách. Linda ale neběhá jen pro sebe, založila taky charitativní projekt Nezávodím – pomáhám, prostřednictvím kterého podporuje různé skupiny, které to v životě mají složitější než většina z nás. Rozhovor vznikl těsně před startem letošní B7 a s Lindou jsme si povídali o ultra-trailu nebo třeba o tom, kde se v člověku vezme myšlenka spojit běh s charitou.
Pokud si chcete zlepšit svou výkonnost nebo osobní rekord na předem dané trati a nejste již začátečník, nemine vás jistě některý z intervalových tréninků. Ve spolupráci s Ing. Petrem Bahenským jsme pro vás připravili článek o intervalových trénincích. Nelze dávat přesné návody, pouze příklady. Pokud chcete sestavit intervalový trénink, je nejlepší obrátit se na zkušeného trenéra, který vás trochu zná a napíše vám trénink přímo na míru.
Značka PUMA, která mezi běžci zatím není tak známá, v rámci rozšíření své běžecké kategorie představuje několik novinek pro začátečníky (Electrify NITRO) i pokročilé běžce (Magnify NITRO). Součástí této kolekce je navíc i první trailová bota PUMA Voyage Nitro (představení najdete v Novinkávh běžecké výbavy na str. 63). V novém barevném provedení přichází také oblíbené styly Deviate Nitro na dlouhé tratě, ultralehké Liberate Nitro pro krátké a rychlé běhy, Eternity Nitro pro perfektní stabilitu, univerzální Velocity Nitro a další novinky.
Výživový plán by měl být součástí plánu tréninkového. Nepůjde-li totiž naše výživa v ruku v ruce s plánovanými výkony, naše výkonnost neporoste. Důležitý je jak každodenní jídelníček s dostatečným energetickým příjmem a poměrem přijímaných živin, tak výživa vázaná bezprostředně na náš trénink nebo závod. Co hraje klíčovou roli, a proč tomu tak je?
Často se setkáváme s názory, že běhání do kopců běžci nemají rádi a nebo se mu vyhýbají. Pak je druhá skupinka, která si v běhání do kopců libuje a předhání se, kolik kdo naběhal výškových metrů. V čem ale je běhání do kopců prospěšné a jak to může obohatit trénink?