Letos už počtvrté se první víkend v září uskuteční štafetový závod Hory Bory. Zajímalo nás, jak závod probíhá nebo v čem je jedinečný. K rozhovoru jsme tak přizvali hlavního organizátora Marka Dvořáka.
Hledáte běžecké boty, které vás nezklamou? Přinášíme tipy ohledně značek a jejich nejúspěšnějších modelů, které stojí za to vyzkoušet. Poradíme, v čem jsou jejich přednosti a pro koho jsou vhodné.
Oběhnutí našich hranic mám v hlavě už dlouhých 10 let, od doby, kdy jsem se poprvé vydal s kamarády na přechod NP Šumava. Jako logické navázání se mi už tehdy jevila možnost pokračovat dál podél hranic a obejít ČR celou.
Chytré hodinky, které vám budou měřit sportovní aktivity i zdraví, jsou skvělou volbou nejenom pro sportovní nadšence, ale i pro ty, kteří s fyzickou aktivitou teprve začínají nebo chtějí shodit nějaké to kilo. Proč byste je měli začít používat?
Tomáš Křivda je tahounem nastupující generace orienťácké reprezentace. Jasným cílem je sprintové Mistrovství světa v Dánsku, ale nebojí se ani klasických orienťáků nebo atletické dráhy – na letošním MČR na 10 000 m dokonce obsadil 4. místo. Nejen o svém tréninku, motivaci, ale také třeba o velkolepých štafetách Tiomila povídá v dnešním rozhovoru.
Zpravidla to tak bývá, že s přibývajícím věkem se běžci soustřeďují více na delší běhy. Odborníci by řekli, že zatímco rychlá svalová vlákna s věkem ubývají, pomalá, lépe však zní vytrvalostní, zůstávají.
Finská značka Polar je známá svými multisportovními hodinkami. Nyní ale zvedla laťku ještě výš a pro milovníky běhání si připravila novou řadu hodinek Polar Pacer Pro. Revoluční model určený pro běžce všech úrovní se stane srdeční záležitostí, kterou již nebudete chtít sundat z ruky. Vedle pokročilé technologie měření tepu ze zápěstí nebo nastavení správné intenzity tréninku na základě osobních výkonů nabídne také novinku v podobě tréninkového programu FitFlex.
Na jednu z největších letošních sportovních akcí v Česku – Volkswagen Maraton Praha – jsme vyslali fotografa Tondu Švarce. Ten se snažil vyfotit co nejvíce závodníků na různých místech. Najdeš se?
Ultratrailové závody nejsou procházka růžovým sadem. Fyzická náročnost a především zátěž kostí a svalů nutí snad každého běžce přemýšlet o výběru kvalitního vybavení.
Nějaká ta bašta do kapsy by neměla chybět u výkonu trvajícího nad 60 minut. Není to tak, že bez nějaké dobroty si běžec po hodince lehne do pangejtu a už se nehne, ale výkon už nebude takový.