Prodřené paty a díry na palcích? S tím už je konec! Hrdá rodinná firma Darn Tough vyrábí špičkové ponožky z merino vlny, které zabraňují vzniku puchýřů, skvěle odvádí vlhkost a opravdu vydrží. Pojďte se s námi podívat na to, v čem tkví úspěch firmy, která se rozhodla svou produkci založit na bezkonkurenční kvalitě.
Traily, neboli česky krosy, se neběhají po silnicích nebo lesních pěšinkách, ale v různě těžkém a složitém terénu, dosti často s převýšením. Tyto skutečnosti je třeba si uvědomit, než se na nějaký trail přihlásíte, ale hlavně pak, když pak na něj začnete trénovat, neboť to znamená většinou, že na trati dané vzdálenosti se budete s jejími nástrahami potýkat tak o třetinu času déle než na silničním závodě. U 15-kilometrového závodu v terénu to pak je tak, že byste se měli připravovat, jako byste se chystali na půlmaraton, s tím, že ale většinu tréninků absolvujete v terénu, zařadíte kopce a také posilování. Plán by mohl vypadat takto:
Kutnohorský Koudelníkův závod napsal v neděli svou čtvrtou kapitolu. Běžecký překážkový závod pro děti ve věku 4-14 let dokončilo rekordních čtyři sta patnáct dětí. Za celý den navštívilo areál stadionu Olympia téměř třináct set lidí.
Běh je oblíbenou pohybovou aktivitou, které se věnují i ti, kdo si to ještě před pár lety nedovedli ani představit. Vidina propoceného trička a neschopnosti popadnout dech nás nelákala, čerstvý vzduch, okolní příroda, vyčištěná hlava a relax ale umí divy. Proč si ale na běh brát chytré hodinky?
V neděli 1. října ožije Hradec Králové velkým běžeckým svátkem. Tradičním závod v běhu na 21 a 42 km pro širokou veřejnost se startem a cílem u Malšovického stadionu čeká již 11. ročník. Jedná se o velmi oblíbený městský maraton a půlmaraton, který vede městem, podél řeky Orlice a krásným prostředím královéhradeckých městských lesů. Pořadatelé očekávají téměř 1500 běžců z ČR i ze zahraničí.
Štafety v orientačním běhu jsou oproti jiným sportům velmi specifické: nejsou nikdy předem rozhodnuté, pořadí se přesýpá, dělají se chyby a tlak na přesnost orientace při běhu ve skupině je obrovský… Pojďme se podívat pod pokličku této atraktivní disciplíny.
Časopis Svět běhu, SvetBehu.cz a pražský Klub cestovatelů vás zvou na sérii běžeckých přednášek, které se budou konat po celý podzim v Praze.
Když přišla možnost zúčastnit se Čertovského ultratrailu, neváhal jsem. Jediná otázka zněla, kterou trasu vybrat. Organizátoři nabízí dvě možnosti – Čertovských 66,6 km a polovičních 33,3 km. Delší trasu je možné běžet jako obyčejný smrtelník, ve štafetě, anebo jako plnohodnotný čert! To si pak užijete závod se vším všudy. Zkontroloval jsem propozice, překliknul na mapu a bylo jasno. Vždy si rád zazávodím, proto jsem si vybral 66,6 km pro smrtelníky. Ale protože obyčejně běhám poloviční závody, bylo třeba se trochu na tu dálku připravit.
V červenci získal svůj první cenný kov z mezinárodní akce na mistrovství Evropy ve skyrunningu. Na konci srpna se mu narodil syn Viktor a o pár dní později si zaběhl svoji první stovku, kde jinde než v „domácích“ Beskydech, a rovnou se mu podařilo zvítězit v novém traťovém rekordu. Tomáše Macečka jsme se zeptali na první dojmy z trati, jaké to je, když na něj v cíli čeká manželka s týdenním synem, i na to, jaké má další plány a běžecké sny.