Už běháte několik týdnů a chcete si vyzkoušet svou výdrž „naostro“. Nebo jen máte rádi výzvy a chcete poměřit své síly s přáteli. Rozhodnutí padlo, přihláška na závod podána, příprava začíná.
S tím, jak v České republice stoupá popularita běhání, stoupá i počet pořádaných závodů. Pokud jste zkušení běžci a v nohách už několik závodů máte, zacílit ten další pro vás není problém. Jak si ale vybrat ten pravý závod, pokud s běháním teprve začínáte a chcete si změřit vaše síly?
Při běžeckém tréninku máme často svůj osvědčený zaběhnutý režim, který opakujeme několikrát do týdne. Stejná muzika v uších, stejný postup protažení namáhaných svalů, stejná běžecká trasa. Většinou se přizpůsobíme okolí svého bydliště, a tak běháme pouze na jednom typu povrchu. Možná je ale čas na změnu a my vám řekneme 5 hlavních důvodů, proč tyto běžecké povrchy měnit a střídat.
Lámete si hodiny hlavu nad problémem, který ne a ne vyřešit? Cítíte se zaseknutí na jednom místě, zavařili jste si všechny mozkové závity a už opravdu nevíte kam dál? Odpověď je prostá: běžte si zaběhat. Dokonce se říká „jít si vyčistit hlavu na čerstvý vzduch“, a vědecké výzkumy nedávno prokázali, že je na tom více pravdy, než se na první pohled zdá. Bylo dokázáno, že lidská mysl spojuje fyzický pohyb dopředu s budoucností. Zjednodušeně – běhání tedy nutí váš mozek myslet dopředu, což v něm může spustit kreativní procesy a obraz budoucnosti se tak může stát víc konzistentní a jasný. Vyzkoušejte to sami a následujte několik tipů jak vytřískat maximum ze spojení pohyb-mysl.
Pokud chcete, aby vaše tělo fungovalo jako dobře namazaný stroj, je potřeba mu dodávat to správné palivo. Proto je důležité si potraviny a tekutiny, které vašemu tělu denně dopřáváte, pečlivě vybírat. Zde vám naservírujeme několik nejnovějších objevů co jíst a pít, aby vaše sportovní výkony mohly bezbolestně růst a vy se cítili stále zdraví a fit.
Už vás nebaví sportovat samotné, rádi byste při běhání nějakou společnost, ale každodenní přemlouvání vašich přátel a rodiny vás stojí více času a energie než samotný běh? Možná je pro vás řešením pořízení čtyřnohého tréninkového parťáka.
Běhání je dřina. Bolí to. A bolí to hodně. Oteklé klouby, svaly v jednom ohni, napnuté šlachy, krvavé puchýře – to vše k běhání a závodění patří. A nejednou jste si v cíli po uběhnutí pěti, deseti nebo dvaceti kilometrové závodní trati řekli „už nikdy více“. A možná jste si tu pauzu od tréninku opravdu na čas dali. Ovšem ten pocit vítězství, zadostiučinění a vlastní hrdosti, že jste to dokázali, je nepřekonatelný a nezapomenutelný. A i když tento sport někdy z hloubě duše nenávidíte, nedokážete ho navždy opustit. Zde je 5 základních tipů, jak ve vztahu s běháním setrvat a udělat z něj lásku na celý život.
Adidas Running na začátku prosince představil model adidas Ultraboost 22, který je speciálně navržen pro ženské chodidlo. Na novém tvaru boty, která představuje dosud největší vylepšení řady Ultraboost, úzce spolupracoval ženský tým návrhářek a vývojářek s komunitou testujících běžkyň.
Potřebujete nakopnout, dostrkat posledních pár kilometrů do cílové rovinky? Poslouchejte motivační hudbu. Připravili jsme si pro vás pár songů, které by na vašem playlistu rozhodně neměli chybět.
Běhání v noci může být osvěžujícím impulsem pro váš trénink. A to nejen v létě, kdy jsou noci krásně teplé. Ale i v zimě. Čím jsou dny kratší, tím více běžců totiž nazouvá tenisky až za tmy. Běhání v noci tak není vlastně nic zvláštního.