Jste vegetariáni nebo prostě jen tak občas hledáte alternativní zdroj bílkovin? Tak právě pro vás máme skvělé tipy – tofu, tempeh a natto. Nejenže jsou zdravé, ale zároveň také lehké, takže se nebudete nikdy cítit přesyceně.
Máte nějaký běžecký cíl? Vybrali jste si závod, ve kterém chcete být opravdu úspěšní? Říkáte si, že teď je potřeba už jen zatnout zuby a trénovat a trénovat až do úplného vyčerpání? Taková cesta ovšem k vysněnému cíli nevede. Při vaší cestě k úspěchu musíte brát v úvahu více věcí než jen odběhané kilometry.
Nevíte jak si připravit pochoutku z fazolí, aby byla nejen dobrá, ale také zdravá? Tady je jeden tip, který si zaručeně oblíbíte! 100% vegan
Jste nadšená běžkyně, která plánuje miminko či už je v očekávání? Pokud jste se rozhodla pokračovat v těhotenství s běháním, je nezbytně nutné fyzickou zátěž vyvážit plnohodnotnou výživou, na kterou jsou v kombinaci těhotenství a běhání kladeny vysoké nároky a v žádném případě nesmí být opomíjeny.
Párkrát za týden si jdete zaběhat a rádi byste zkusili svůj první závod na 10 km? Tento tréninkový plán je pro ty, co běhají okolo 24 až 40 km týdně a chtějí svoji desítku zaběhnout za 48 minut, respektive ženy za 54 minut.
Pokud vás zajímá, co všechno z knihy „Zrozeni k běhu“ (z angl. Born to Run) byla a nebyla pravda o indiánském kmenu Tarahumarů, neváhejte si přečíst novou knihu Milana Daňka s názvem Ti, kteří utíkají pěšky.
Vegetariánství je způsob stravování i životní styl. Můžou však nastat úskalí, která si běžec v tréninku musí umět pohlídat, aby jeho výživa byla plnohodnotná a neomezovala běžce při efektivním tréninku.
Věnujete se rádi běhaní, ale připadají vám poslední dobou vaše tréninky trochu stereotypní? Musíte se k běžeckému tréninku častěji nutit? Bolí vás při intenzivnějším běhání nějaká část těla? Nebo prostě jen máte rádi změnu? Občasné zařazení jiného druhu sportu do běžeckého tréninku má mnoho výhod. Posílíte jiné svalové skupiny, naopak ulevíte těm partiím těla, které jsou při běhu více namáhány (zejména kolena) a také si trénink zpestříte.
Většina lidí mylně říká, že potřebuje být motivována. Motivace však pochází vždy z nitra, nemusíte mít před sebou závod, stačí sám sebe přesvědčit. Můžete vymyslet spoustu důvodů, proč nejít běhat, ale o to více, proč jít trénovat.
Už jste se někdy zabývali tím, k čemu a proč je dobrý lecitin? A jak může prospívat běžcům a proč si dát pozor na jeho nedostatek? Vše potřebné o této látce se dozváte na následujících řádcích.