Články

Běžecké kuriozity
Z historie šestidenních závodů

V 19. století byly velmi populární šestidenní závody. Start těchto ultramaratonských běhů, které se těšily velké pozornosti obecenstva, byl vždy o půlnoci z neděle na pondělí a jejich konec opět o půlnoci ze soboty na neděli.

První běžecké závody v Čechách

První běžecké atletické závody, které pořádali mladí průkopníci „hoši v dorosteneckém věku“ se na našem území konaly 9. dubna 1884 v Praze na Štvanici. Na trati dlouhé asi 350 metrů v konkurenci šesti borců zvítězil Oskar Lažnovský v čase 1:02 min. před Josefem Malečkem, který zůstal o tři sekundy zpět.

Běžecký slovník
Vápník

Vápník

V čem je tělu prospěšný vápník? Jakou stravou jej můžete získat? Čtěte běžecký slovník.

Zahřívání

Zahřívání

Co znamená pojem zahřívání? Jak dlouho by tato fáze měla trvat? Čtěte běžecký slovník.

Ženy a běh
Těhotenství neznamená stop běhání

Ráda běháte a plánujete založit rodinu? Děsí vás představa více než devítiměsíční pauzy v tréninku? Pro aktivní ženu, jejíž součástí života je běh, může těhotenství znamenat frustrující období, mnohdy ale zcela zbytečně, protože těhotenství lze s běháním skloubit.