V neděli 9. listopadu se konal v Praze 81. ročník slavného závodu Velká kunratická. Závod má dlouhou tradici a každoročně se běhá v náročném terénu Kunratického lesa na trati o délce 3100 m. Letošní ročník ovládl Jan Procházka a v ženách se prosadila Kamila Gragorová.
Plíseň, puchýř či zarůstající nehet – co s tím? Nemusíme své kuří oko hned prezentovat na polední pauze, ale je zbytečné se za něj stydět. Ne všechny bolesti jsou hned vážným zraněním. Ale už při nevinném puchýři se vyplatí vědět, jak se ho nejrychleji a nejefektivněji zbavit.
Jak doplňovat všechny potřebné živiny a látky, když jsem vitarián, tedy jím stravu, která není tepelně upravovaná a zároveň jsem vegan?
Opět osmitýdenní tréninkový plán aneb jak uběhnout 10 km lehce pod 40 minut. V průběhu tréninku se doporučuje provádět před a po běhu strečink, ve čtvrtek pak nejen strečink, ale i běžeckou abecedu.
Tento název jistě neslyšíte poprvé. Málokdo však umí vysvětlit, co to vlastně je a čím je quinoa neboli merlík chilský tak zdravý. Natož abyste věděli, jak chutná. Nejvyšší čas vyzkoušet něco nového.
Nejen počasí nebo přetrénování může způsobit únavu, vyčerpání, zadýchávání se, bledost kůže a zrychlenou srdeční činnost. Můžete trpět i nedostatkem minerálů a vitamínů a následkem i chudokrevností.
Pravidelně závodíte a trénujete a chcete si zlepšit svůj čas? Tento tréninkový plán je určen pro běžce, kteří běhají 65 – 95 km týdně a chtějí zaběhnout závod za 34 – 40 minut (muži) a ženy za 38 – 44 minut.
Chcete si zlepšit čas v závodu? Tréninkový plán pro běžce, co běhají 40 – 80 km týdně a chtějí zaběhnout závod za 40 – 48 minut (muži) a ženy za 44 – 52 minut.
Chcete si dát pořádně do těla a váš závod se koná již za 6 týdnů? Jestliže pravidelně běháte a závodíte, zde najdete tréninkový plán, který by vám měl umožnit dosáhnout krásného výsledného času pod 20 minut.
Absolvujete náročné tréninky v zimě i v létě? Iontové nápoje jsou velmi známé a většinou i správně používané. Víte však, čeho a kolik se napít po tréninku?