Vyplňte, prosím, následující formulář.
Každý běžec a sportovec jistě ví, že v průběhu tréninku by měl tělu dodávat nejen vodu, ale při delší zátěži i iontové nápoje. Jak je to ale s ostatními nápoji? Smíme pít alkohol, kávu a co takhle silný čaj?
Závody a tréninky zaplňují téměř všechen váš volný čas a běháte více než 80 km týdně? Tento tréninkový plán je určen pro běžce, kteří chtějí zaběhnout závod za 30 minut (muži) a ženy za 34 minut.
Správná strava hraje v životě běžce důležitou roli. Profesionální běžci často mívají své výživové poradce a na stravování kladou velký důraz, avšak vliv stravy na kvalitu tréninků a na výkonnost by neměli podceňovat ani rekreační běžci. Důležité je jak složení stravy, tak i správné načasování.
Těšíte se na trénink, vyběhnete, ale jste nuceni ho ukončit, protože zase, po stejné vzdálenosti či době běhu, se ozvalo vaše koleno? Bolí vás zevně pod čéškou, zhruba při 30° ohnutí a více. Při běhu z kopce se to zhoršuje.
Tréninkový plán pro začínající běžce, kteří chtějí uběhnout svůj první půlmaratón.
Občas potkávám lidi, kteří z nějakého důvodu neradi cokoliv plánují. Jak potom můžou trénovat, ptal jsem se vždycky sám sebe. Pak jsem narazil na něco, co bych vám rád v tomto krátkém článku předložil jako alternativu ke klasickým, více či méně složitým tréninkovým plánům (v tomto případě na půlmaraton).
Rádi byste začali s tímto extrémním sportem, ale máte trochu strach nebo prostě nevíte jak na to? Nezoufejte a zkuste použít pár praktických rad, které Vám pomohou vyvarovat se nejčastějších chyb při sportovním otužování.
Většina sportovců pravidelně pije nejrůznější iontové nápoje. Ačkoliv první nápoje tohoto typu byly vyrobeny již před 50 lety a nejedná se tudíž o žádnou novinku, víte, jaké jsou jejich klady a zápory? Je nutné sáhnout po této zázračné tekutině, přestože běháte jen příležitostně a rekreačně?
Názory na pití alkoholických nápojů u sportovců se liší. Tato problematika má své příznivce i odpůrce. Jak tomu teda doopravdy je s během a alkoholem? Škodí či prospívá?