Články

Orientační terény
Nejlepší orientační terény: Sfinga

Mezi nejatraktivnější terény českého orienťáku patří bezesporu skalní města. Máme rádi, když se můžeme v bludišti černých fleků ztrácet, závod bývá o velmi přesném mapovaní, kde se chyby neodpouští. Ale co když nahradíme černou barvu zelenou?

Maraton
Pátý ročník Maratonu Českým rájem přilákal prvomaratonce, prvenství získali Josef Veber a Jitka Černá

Srpnový Maraton Českým rájem se řadí k těm náročnějším v ČR, díky obvyklým letním teplotám vzduchu a náročnou tratí. Během letošního 5. ročníku, který se konal v neděli 9. srpna, panovalo jasné počasí, teplota vzduchu se pohybovala až po pekelných 34°C..

Horské běhy a skyrunning
Nádhernou, ale náročnou premiéru Běhej Lesy na Bílé ovládli Mocek a Fořtová

Výjezd lanovkou, výhledy na Lysou horu, náročné trailové úseky nahoru a dolů. Taková byla premiéra seriálu Běhej Lesy Bílá v Beskydech, která téměř 600 závodníkům přichystala horké počasí. Na dlouhé trati byl mezi muži nejrychlejší domácí Jakub Mocek, mezi ženami Iveta Fořtová.

Soutěže
FOREST NIGHT RUN / BIKE – soutěž o startovné – UKONČENO

Soutěž o startovné na závod v královéhradeckých lesích, který můžete běžet, jet na kole či koloběžce nebo běžet se svým psem.

Osobnosti
JAN MRÁZEK – orientační a horský běžec

Jan Mrázek (Salomon) je bývalý český reprezentant v orientačním běhu, maratonec a jeden z nejlepších současných běžců na domácí trailové scéně.

STRC Skymaraton v Krkonoších v podání Víta Pavlišty a Kateřiny Matrasové

V sobotu 8. srpna se v konal v Krkonoších nejtěžší závod série Salomon Trail Running Cup. Obtížný profil trati, kde v hlavním závodě běžci museli zdolat přes 47 km a nastoupat přes 2600 výškových metrů, byl navíc umocněn extrémním horkem, kdy teplota šplhala k 35°C.

Soutěže
LA SPORTIVA TEPLICKÝ PŮLMARATON – LETNÍ SPECIÁL – soutěž o startovné – UKONČENO

Hledáte kompromis mezi městským a ryze trailovým závodem? V tom případě si rozhodně nenechte ujít Teplický půlmaratón a soutěžte o startovné!

Trénink na horské běhy
Měsíc do startu B7 – odhodlání střídá nervozita a pochyby

Jistě jste si všichni přečetli o mém smělém plánu zkusit a dokončit Beskydskou 7, který jsem tady skrz redakci Světa Běhu zveřejnil před zhruba měsícem. Popsal jsem v něm svůj cíl a poprosil vás, zkušenější běžce, o rady, kterých se sešlo víc, než jsem čekal a za které všem děkuji.

Soutěže
NIGHT RUN PRAHA – soutěž o startovné – UKONČENO

Další noční závod z oblíbené série běhů Night Run je tady. Tentokrát míří do naší hlavní metropole. Připravte si čelovku, zkuste si vylepšit osobák a zároveň tak přispět na dobrou věc. Odpovězte na jednoduchou otázku a startovné může být vaše.

Soutěže
RUNTOUR PLZEŇ – soutěž o startovné – UKONČENO

Další díl seriálu Mizuno RunTour se již blíží, tentokrát míří do Plzně. Ještě nejsi přihlášený? Odpověz na jednoduchou otázku, třeba právě ty vyhraješ startovné.