Proč si nezpestřit zimní přípravu běžeckým lyžováním? Budujete obecnou vytrvalost, při horším počasí nebo špatné máze posilujete psychickou odolnost a zároveň dáte odpočinout svalům a kloubům od jednostranné aktivity. A pozor, na lyžích můžete případně trénovat i intervaly, kdyby vás dlouhé monotónní vyjížďky už nebavily. Přinášíme vám pár tipů, kam vyrazit za dobrých sněhových podmínek do stopy a užít si zimní radovánky. Na své si přijdou jak začátečníci a ti, kteří hledají spíš lehké trasy bez větších kopců, tak i zkušení běžkaři.
A je to tady. Člověk se sotva vzpamatoval z posledního davového šílenství plného vánočních svetrů, nanoroušek a smrkových jehliček zapíchaných v nejrůznějších částech těla a už tu je alzák s vánočními slevami a vidina minimálně šesti párů nových ponožek. Jenže advent je mimo jiné čas plný koštování čokoládových figurek, které ratolesti vyfasovali od Mikuláše, pečení takového množství cukroví, že by to vystačilo na vykrmení poloviny armády, a snahy o to udělat ten nejvíc vytuněný bramborový salát. Co na to všechno ale běžcovo bříško? A to jak z pohledu konstruktivní kritiky žaludku či dvanáctníku, tak ze strany gumičky v pase běžeckých kalhot?
Lyžařský orientační běh, zkráceně LOB, je jedna z odnoží orienťáku, která spojuje jízdu na lyžích s hledáním kontrol podle mapy. Je zajímavým a dobrodružným sportem, zvláště pak pokud naleznete všechny kontroly. Oblíbený je jako doplňkový sport přes zimu pro orientační běžce, pro někoho je to sport číslo jedna a svou cestu k LOBu nacházejí také klasičtí lyžaři nebo vyznavači outdoorových sportů.
„Běhám, abych byl co nejblíže přírodě“, tak by zněla odpověď Libora Erbena, rodáka z Krkonoš a milovníka běhu ze své podstaty.
Moira Stewartová minulou neděli na maratonu ve Valencii zaběhla životní závod. Nejen že překonala svůj osobní rekord o 4 minuty, časem 2:25:36 posunula národní rekord téměř o minutu a navíc si tím zajistila start na olympijských hrách v Paříži v příštím roce.
„Všechno se sešlo tak, jak má, byl to po všech stránkách perfektní závod. Takový mi v kariéře zatím chyběl,“ radovala se česká vytrvalkyně, která tím k národnímu rekordu na 10 000 m a v půlmaratonu přidala i nejlepší český čas na maratonské trati.
Pro běh v zimě není důležitý jen tréninkový plán, ale také správné oblečení. Zimní období klade na běžce trochu specifické nároky, které je třeba zohlednit, abyste se kvůli nemoci nemuseli rozloučit se svojí vydřenou formou. V článku vám představíme několik produktových tipů, které jsou z běžecké nabídky Decathlonu v chladném počasí velmi oblíbené a podrží vás při zimních výbězích.
Začátkem prosince se v tchajwanském Taipei konalo mistrovství světa v 24hodinovém běhu, kde český tým žen dosáhl skvělého úspěchu ziskem bronzové medaile v soutěži týmů
Na čele této skvělé sestavy se výrazně prosadila Petra Pastorová, která zaběhla osobní rekord, 240,695 kilometrů, což jí vyneslo 9. místo v individuálním hodnocení a 3. místo v kategorii 45+. O dvě příčky za ní skončila Lenka Horáková, také ve skvělém osobním rekordu 237,335 km, a Lenka Berrouche přidala další osobní rekord s hodnotou 219,245 km, což jí vyneslo 29. místo. S Petrou Pastorovou, zkušenou a úspěšnou vytrvalkyní, jsme si popovídaly o její premiéře na takto dlouhé vzdálenosti a o tom, zda se plánuje na ultra více zaměřit.
Patří běhání k vašim oblíbeným sportovním aktivitám? A chcete při běhání dosahovat těch nejlepších výsledků a běh si také co nejvíce užívat? V tom případě je pro vás tím pravým tento článek, ve kterém se dozvíte vše o chytrých technologiích a praktických pomůckách na běhání.
Kterej čert mě k tomuhle přemluvil to teda nevím. No uznejte, znáte nebo pamatujete nějakého čerta, který by měl rád zimu??? Já tedy co pamatuji, tak čerti jsou v pekle a tam je sakra teplíčko nebo už čerti přecházejí na nějaké alternativní topivo??? Jasně čerti chodí s Mikulášem a to je už zima ale mám teorii, že spíše jsou naštvaní, že musí z tepla do zimy než aby je zajímaly nějaké zlobivé děti.