Články

Orientační běh
Orientační běh: 26 tipů jak nezůstat v zimě s buzolou za pecí

Stejně jako bavlnáři, ani orienťáci v zimě nezahálejí. Hlavní sezona jim skončí většinou přelomu září a října, do začátku listopadu ještě v jednotlivých regionech dojíždějí oblastní závody a po jejich skončení už je zase na čase budovat běžecké základy pro další sezonu.

Závody na 10 km až půlmaraton
Trailová Závist aneb jak jsem si konečně vyzkoušela, co je to terénní běh

Opustit dobrovolně na třetí adventní neděli vyhřátou postel a vydat se na závod, který nese podtitul „přes tři údolí“ může jenom masochista anebo blázen. Já mám pravděpodobně obě diagnózy, a tak jsem už před sedmou ranní pelášila směr metro.

Závody do 10 km
Christman Night Run v Hradci Králové je za námi. Nejrychleji běželi Milan Janata a Kateřina Kramlová.

Za krásného podzimního počasí se v sobotu 12. prosince v Hradci Králové konal Vánoční běžecký závod. ČEPS Christmas Night Run pro druhý ročník změnil místo startu na Eliščino nábřeží a v půl páté večer se závodníci vydali na pětikilometrový okruh od Sokolovny.

Knižní tipy
Zdeněk Kříž v Osobnostech Festivalu Obzory v seriálu na televizi SPORT 5

Od úterý 8. prosince 2015 budete můžete sledovat na televizi SPORT 5 třináctidílný unikátní seriál Obzory sportovních osobností. Seriál byl natočen v průběhu Festivalu Obzory, který se konal na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy ve dnech 7. až 8. listopadu 2015. V seriálu objevíte osobnosti ze světa cestování, pohybu v horách i běhu.

Horské běhy a skyrunning
Na Dolní Moravě se běželo ve vichřici až do oblak. Premiérové prvenství získali Lichý a Metelková.

Tomáš Lichý ze Světběhu.cz doběhl jako první až do mraků. Stal se premiérovým vítězem Běhu do oblak, závodu, který pokřtil otevření úchvatné Stezky do oblak na Dolní Moravě. Těsně před skorodomácím Robertem Krupičkou. Mezi ženami byla podle očekávání nejlepší Táňa Metelková ze Sokola Hradec Králové.

Knižní tipy
Kniha Ti, kteří utíkají pěšky už pomohla Tarahumarům částkou 50 tisíc korun

Výtěžek z knihy Ti, kteří utíkají pěšky od Milana Daňka byl věnovám na pomoc legendárnímu mexickému kmenu Tarahumarů. Kniha popisuje život a historii kmene Tarahumarů, přírodních běžců, a českou výpravu na běžecký závod s nimi.

Rozhovor se Zuzkou Urbancovou: o vítězství na Pražské stovce a o běhání

Zuzka Urbancová, skyrunningová a ultra běžkyně z Beskyd, která letos suverénně zvítězila v závodu Pražská stovka, nám prozradila co je pro ni při závodě nejdůležitější a kde bere při extrémním běhu energii.

Zajímavosti
Rock Point – Zimní výzva se více otevírá veřejnosti

Velkou změnu připravili pořadatelé extrémního zimního běhu Rock Point – Zimní výzva. Zatímco v předchozích letech šlo o několikadenní mimořádně náročný běh takřka pro hrstku vyvolených, pro nadcházející rok doznává tato sportovní akce zásadních úprav. Má totiž přilákat více milovníků horských běhů.

Salomon
Zimní běžecký kemp s Janem Zemaníkem proběhne v Beskydech

Chcete si pořádně zpestřit zimní přípravu a potřebujete poradit? Nebo si chcete poběhat s fajn lidmi v Beskydech? Pak je tu Zimní běžecký kemp s Honzou Zemaníkem. Ale pozor, kapacita je omezená!