Články

Běžecké kuriozity
Jiří Šmiták: Láska na maratonské trati

Myslíte si, že láska a běhání nejde dohromady? Zamilované románky jenom odvádějí pozornost od kvalitního výkonu? Tak se pletete. I na maratonské trase se můžete seznámit a ještě u toho padne rekord:-)

Závody do 10 km
Pod Ještědem se zápolilo o vločky. Závod 360°Challenge byl vyprodán. Vítězství získali Podzimek a Krásná.

Ještěd byl pokryt sněhovými vločkami, níže jako když utne. Přesto i o pár set metrů níže hrály vločky prim. Ty dřevěné jako medaile. V sobotu se ve Vesci uskutečnil zimní běžecký závod 360°Challenge, který si v tomto ročním období připsal svoji premiéru.

Knižní tipy
POZVÁNKA na křest knihy NORDIC RUNNING: Běh s holemi jako zdravější a efektivnější způsob běhání

První kniha na světě o celoročním běhání s holemi, novém fenoménu, za nějž autor knihy, Milan Kůtek, získal evropské ocenění. Nordic running, jak sám autor metodu pojmenoval, šetří především kolena a záda a je zdravější a bezpečnější než normální běh. Nordic running je vhodný pro profesionální i rekreační sportovce (od 15 do 100 let).

Zajímavosti
Došlapujte efektivně s novým modelem Mizuno Synchro MX

V roce 2016 oslaví sportovní značka Mizuno 110. výročí, a tak hned na začátek nové běžecké a tréninkové sezóny představuje Mizuno nový model boty Synchro MX určené pro zvýšení vaší výkonnosti.

Osobnosti
Rozhovor s nevidomým běžcem Ondrou Zmeškalem

Nevidomý běžec Ondra Zmeškal se během jednoho roku dokázal vypracovat z nuly na maraton. Uběhne půlmaraton za neuvěřitelnou 1 hodinu a 45 minut, ovšem má to i svou stinnou stránku, špatně se mu shánějí vodiči v okolí Vysočiny, protože je na všechny moc rychlý.

Trénink na maraton
CÍL: Pražský maraton v roce 2016 v čase 3:15 hodin – únorová příprava

Jiří Mašek vás pravidelně informuje o své běžecké přípravě na Pražský maraton. Sledujte jeho přípravu a inspirujte se!

Už běhám, ale chci lépe
Petr Vabroušek: Jak na zvyšování běžeckého objemu

Chystáte se na svůj první závod na 10km, půlmaraton nebo maraton a nejste si jistí, jak se ve zdraví dopracovat k dostatečnému objemu naběhaných kilometrů?

Zajímavosti
Oceněné produkty a novinky Salomon z veletrhu ISPO

Běžecké novinky z veltrhu ISPO jsme vám už přinesli. Samostatně se ještě zaměříme na stánek Salomon, kde toho k vidění bylo samo o sobě hodně.

Top běžecké trasy
SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: V únoru se podíváme do českých hor

Ať je vedro nebo zima, na horách je vždycky prima. Pokud se s touto větou ztotožňujete, bude se vám tentokrát výběr tras líbit a věřím, že vyrazíte nějakou vyzkoušet. Připravte se na Podkrkonoší, Valašsko a Orlické hory bez lidí s krásnými výhledy.

Orientační běh
Magnet roku 2016 v orientačním běhu? Domácí Mistrovství Evropy!

Letos má sezona orientačního běhu 2016, kromě každoročního vrcholu v podobě Mistrovství světa, především pro české závodníky a diváky také svůj druhý a v mnoha ohledech stejně významný tahák. Mistrovství  Evropy, které se pořádá každý sudý rok, se totiž tentokrát uskuteční na naší půdě.