ČEZ RunTour je běžecký seriál osmi závodů po celém Česku. Letos startuje svou třináctou sezónu. Přátelská atmosféra, bohatý doprovodný program a pečlivá organizace závodníkům nabízí skvělý zážitek.
Všestranná běžkyně, která má zaběhnuté vynikající časy na silnici (maraton za 2:45) a sále se zlepšuje, minulý týden ve Kbelích si posunula své maximum v silniční desítce (35:32). Zároveň nás ale taky reprezentovala na mistrovsví světa v dlouhém horském běhu a na ME ve skyrunningu a vloni zvítězila na Beskydské 7. Jak toto všechno Bára zvládá při své práci lékařky? A kde běhá nejraději?
Robinho je brazilský fotbalista, který byl studentem Santosu a byl považován za jednoho z nejslibnějších mladých hráčů na světě. V roce 2008 se stal první hvězdou Manchesteru City po příchodu z Realu Madrid. Jeho kariéra v Anglii byla ale kontroverzní. Zjistěte, jak se Robinho dostal do City, proč za klub nehrál a jak dopadla jeho budoucí kariéra.
Pokud netrpíte sebemrskačstvím, mám pro vás dobrou zprávu. Když přijde řeč na klíčové typy tréninkových jednotek, každému se vybaví tempový běh, intervaly, dlouhý běh… Ale co kdybych vám řekl, že ten nejlehčí trénink ze všech je minimálně stejně důležitý? Řeč je o regeneračním běhu. Jak přesně zapadá do tréninku? Liší se nějak od “volného běhu” nebo “zbytečných kilometrů”?
V neděli 3. března se na louce na úpatí Řípu v obci Rovné konala premiéra akce „Řípská 7 – běžecká výzva praotce Čecha“. Přes 500 registrovaných běžců a běžkyň tuto výzvu přijalo a rozhodli se pokořit Říp – na hlavní trase 7x, případně 1x, 3x a největší srdcaři hned 14x. Prostě vlastenci, jak se patří!
Závody série RunCzech jsou běžcům velmi dobře známé, zejména těm, kteří milují silniční závody. Letošní kulatá 30. sezona přináší spoustu novinek a očekávání, jedním z nich je mít přes 100 tisíc přihlášených závodníků během celé sezony 2024 a rozšířit nabídku distancí, aby si na své přišli opravdu všichni – rodiny s dětmi, začínající běžci i zkušení půlmaratonci.
Letošní teplý únor zimním sportům moc nepřál, spousta závodů v běhu na lyžích musela být zrušena, včetně legendární Jizerské 50. O to víc ale mohli být spokojení běžci, že se při běhání nemusí bořit ve sněhu nebo klouzat po ledu. Pojďme se podívat, co zajímavého se událo ve světě běhu v uplynulém měsíci.
24. března se v Hradci Králové běží Křížová desítka. Tento tradiční závod se z mnoha důvodů stal jedním z nejoblíbenějších otvíráků sezony v Královehradeckém kraji. Je to dáno jeho rovinatým profilem na trati s nezvyklým tvarem kříže. Má to tu výhodu, že běžci se na trati více potkávají a i ti pomalejší se s rychlíky na předních místech uvidí častěji.
Rozhodně víte, že sportování je dobré pro naše zdraví. Mírné cvičení v posilovně, ranní nebo večerní cvičení na čerstvém vzduchu může zlepšit náladu, celkový zdravotní stav a zejména stav pokožky. Lidé, kteří vedou aktivní životní styl, se však často setkávají s kožními problémy, které vznikají po sportování. Toxiny vycházejí s potem a často ucpávají póry. Jak správně pečovat o pleť před, po a během tréninku? V našem článku vám řekneme o několika základních pravidlech pro péči o pleť, které byste měli vědět, když pravidelně cvičíte
Na co myslíš při běhání? Nejčastější otázka od lidí, kteří neběhají směrem k těm, kteří běhají. Těžko si dovedou představit běžet jen tak hodinu, dvě, tři, čtyři …den a být jen sám se sebou. To bych se zbláznil/a. Běžec ví. Hlavou proletí spousta věcí. To, co před během nemá řešení, se při běhu vyřeší. Je to tím, že tělo jede v úsporném režimu a vše pracuje efektivněji? Nebo má vliv lepší okysličení krve a tím i mozku? Nebo se to v té hlavě při dopadu nohou o zem lépe utřepe? Ve střevech určitě, ale v hlavě asi těžko… Tak či tak. Běžec ví. Funguje to.