Články

Horské běhy a skyrunning
Perun opět nabídl to nejlepší z českého skyrunningu. Staronovým králem SkyMarathonu je Zemaník, královnou Straková

Life is vertical. Slogan, který vystihuje o co v Hyundai Perun SkyMarathonu nejvíce jde. Závod, který na svůj třetí start pod Javorový vrch v Moravskoslezských Beskydech přilákal více než 400 běžců ze tří zemí a ukázal, jak Beskydy mohou být prudké.

Maraton
Volkswagen Maraton Praha: Eva Vrabcová Nývltová si doběhla pro letenky do Ria, mezi Čechy nejlepší Petr Pechek + FOTOGALERIE S FOTKAMI ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Za krásného slunečného počasí, se v neděli 8. května vydalo na trať maratonu téměř 10 500 běžců a běžkyň z 93 zemí celého světa. Mezi favority se dal očekávat souboj mezi elitními africkými závodníky, přesto se tentokrát největší pozornost strhla na české závodníky a závodnice, kteří už dlouho před závodem ohlašovali útok na maratonský limit pro účast na olympijských hrách v brazilském Riu.

Zajímavosti
Novinky a tipy na běžecké vybavení pro jaro a léto od Salomonu

Jaro je tady a s ním i novinky od Salomonu. Nové kolekce krásně hrají barvami a mezi ostatními v nich budete doslova zářit.

Běhání v zahraničí
Madeira Island Ultra Trail také v podání českých běžců

Madeira Island Ultra trail je již tradičním svátkem trailového běhu na ostrově Madeira. 8. ročník Madeira Island Ultra trail, jenž se konal 23. – 24. dubna, opět přilákal běžce z celého světa a mezi nimi nechyběli ani tři zástupci českého běhu. Konkrétně to byli Martin Hlaváč, Martin Kratochvíla Jitka Křížová, kteří startovali v nejdelším závodě MIUT měřící 115 km.

Trénink na horské běhy
Trénink na ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKOU SEDMIČKU nebo podobné martyrium

V České republice se koná jen pár závodů, kde se dovoluje startovat ve dvojicích. Asi nejznámějším z nich je ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA, která se koná každoročně začátkem září a je velkým svátkem horského trekkingu a běhu.

Soutěže
ARMY RUN Ještěd – SOUTĚŽ O STARTOVNÉ – UKONČENO

Máte v plánu nějaký překážkový závod? V tom případě si nenechte ujít oblíbený ARMY RUN, který tentokrát zamíří na Ještěd. Na výběr budou 2 obtížnosti  ARMY a CIVIL. V této soutěži můžete vyhrát startovné, stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Osobnosti
Rozhovor s Jiřím Homoláčem: Boj o limit na olympijský maraton nevzdám!

Česká naděje na olympijské hry v Rio de Janeiru, Jiří Homoláč, má letos jasný běžecký cíl. Jaká byla jeho příprava v Keni a jak se mu běžel první pokus o překonání limitu v Hamburku?

Maraton
Pražský mezinárodní maraton slibuje opět výtečnou podívanou

Tradičně v květnu, a letos již po dvaadvacáté, se v neděli 8. května sejdou v Praze prakticky nejlepší maratonci celého světa, aby se opět po roce utkali v ulicích historické Prahy o vítězství na nejdelší vytrvalecké trati.

Zajímavosti
Veřovický lesoběh 2016: Vychutnejte si nádhernou přírodu Veřovických vrchů

Chcete zažít nádherný závod téměř nedotčenou lesní krajinou Veřovických vrchů? Tak neváhejte a přihlaště se na Veřovický lesoběh, která se koná 25. června. Na výběr bude z tratí o délce 20 km, 10 km či 5 km. ..

Závody do 10 km
Na Runtour v Hradci Králové vyhrál Maročan Saji: Byl úplně někde jinde, přiznali čeští atleti. Z našich běžců nejrychleji Martin Kučera a Eva Vrabcová Nývltová. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Saji Abdelkabir! Ještě před pár hodinami pro české běžce neznámé jméno, po sobotní RunTour možná pro řadu z nich noční můra. Marocký atlet totiž nedal nikomu ze svých českých soupeřů na sobotním závodě na 10 kilometrů šanci.