Moravský UltraMaraton (MUM) je každoročně velkou příležitostí setkání s legendami maratonu a ultramaratonu a jeho 24. ročník ozdobí událost světového formátu.
V sobotu 25. června odstartoval v Žacléři pátý ročník Krkonošského půlmaratonu. Akci organizátoři pečlivě připravovali a hlavní i dětský závod, i přes nepřízeň počasí (vybíhalo se v 16:00 v dusivém horku a dobíhalo v bouřkovém lijáku), proběhl naprosto hladce ke spokojenosti dospělých i dětských závodníků.
Loni v Jeseníkách Rock Point – Horská výzva začínala, letošní ročník se na pohoří Hrubého Jeseníku přesně láme ve své polovině. Jesenická zastávka je třetí v pořadí a letos doznala několika změn. Premiérově se startuje na Červenohorském sedle.
V sobotu se v Krušných horách konal již třetí ročník Horského půlmaratonu. Celkem se závodu zúčastnilo 112 závodníků, včetně běžců se psy. Byly připraveny dvě tratě, kratší byla dlouhá 11 kilometrů a delší, půlmaraton, 21 kilometrů.
Češky ve fyzické kondici často přemáhají své pánské protějšky. Potvrzují to například překážkové běhy ARMY RUN, kterých se ženy pravidelně účastní. Pokud bychom mohli generalizovat, jejich fyzická kondice je často lepší než u českých mužů, jak potvrzují i odborníci.
Bouřka, mlha, déšť, zamračeno, chladno… už druhý den po závodu pravý opak toho, co si zažili na trasách Lesoběhu ti, kteří věřili v pohodové proběhnutí. Říká se, že kdo je připraven, není zaskočen. Připraven byl málokdo. První ročník Veřovického Lesoběhu startoval za úmorného vedra 25. června v 10:00.
Ideální je se běhání ve velkých vedrech a na přímém slunci samozřejmě vyhnout. Ovšem skutečnost, že i v našich klimatických podmínkách se přes léto tropickým vedrům nevyhneme, nás staví do situace, kdy ve vedrech prostě běhat musíme. Je ale třeba dodržovat několik zásad a své tělo na tuto extrémní zátěž navykat.
Město Olomouc má v seriálu závodů RunCzech několik označení s přívlastkem nej. Nejpočetnější (po pražských závodech), nejkrásnější a nejlepší, co se vytvořené atmosféry závodu týče. A nyní k tomu přibylo další nej, a to nejkvalitnější běžecké obsazení.
Jak vnímá běh klavírní virtuóz? A jak se mu hraje koncert po zaběhnutém maratonu? Nejen na tyto otázky odpovídal Michal Rezek – komorní hráč, sólista orchestrálních koncertů a běžec Světla pro svět.
Jan Weber, aktivní sportovec, podnikatel a organizátor, který za hranicemi Moravskoslezského kraje možná není nejznámější, stojí však za úspěchem velkých jmen skyrunningu a byl u zrodu velkých akcí. Kolik času této činnosti obětuje a jak se k běhání v horách dostal?