Články

Závody na 10 km až půlmaraton
Lednice přilákala 1456 běžců. Dlouhá trasa se stala kořistí pro Marcelu Rambovou a Jana Dufka + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Skvělá trať, překrásné památky, teplé počasí. Takový byl první závod seriálu Běhej lesy, který odstartoval v jihomoravské Lednici. Na běžce čekaly tratě na 21 a 11 km a dětské závody na 500, respektive 1000 metrů. Celkem se jich na startu sešlo 1456!

Závody do 10 km
KTRC Trail Praha ve znamení soba, který držel slunce za mraky. Pro prvenství si doběhli Fejfar a Slavíková. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Jasné vítězství favorita, ale i objev možné (staro)nové hvězdičky. Trail Praha na Petříně, druhý díl největšího tuzemského seriálu terénních běhů Kilpi Trail Running Cupu, přinesl triumf Ondřeje Fejfara a Evy Slavíkové. A znovu nabídl nevídané zážitky i dalším více než dvěma stovkám účastníků.

Top běžecké trasy
SALOMON BĚŽECKÉ TRASY: Šumava, Polabská nížina a Litovelské Pomoraví

Definitivně jste se rozhodli, že začnete běhat. Koupili krásné nové boty, funkční oblečení, sporttester a teoreticky jste se plně připravili. No ale, jednou je moc zima a podruhé příliš teplo. Máte moc práce nebo jste příliš unavení. Začnete až zítra….ne až v pondělí….nebo až od nového měsíce? Možná vám ten správný impuls dodají běžecké trasy: Šumava, Polabská nížina a Litovelské Pomoraví a vy poprvé konečně vyběhnete. Užijte si to!

Zajímavosti
Rozhovor: Na petřínský KTRC trail zve i skyrunner Fejfar

Prověřit si výkonnost v kopcích, ale taky získat další znalosti o běhání v horách můžete v neděli na vrchu Petříně při Trailu Praha. Druhého dílu Kilpi Trail Running Cupu se tu zúčastní i jeden z nejlepších skyrunnerů Ondřej Fejfar, který letos běhá pravidelně světovou sérii v nejtvrdších horských závodech.

Zajímavosti
ROZHOVOR s Tomášem Liscem, vítězem Horské výzvy v Krušných horách: Ve tři se mě kolega ptal, jestli nespím

Litoměřický policista Tomáš Lisec se svým parťákem Davidem Kopalem vyhrál úvodní závod seriálu Rock Point – Horská výzva. Dvojice ovládla „krušnohorskou“ zastávku, když do cíle nejprestižnější trasy Long na Božím Daru doběhla ve vítězném čase mužské kategorie.

Hradecký koloběh v novém traťovém rekordu Kratochvíla a Hronové + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Ve středu 25. května u písníku Biřička v Novém Hradci Králové odstartoval velmi atraktivní závod v koloběhu, který přilákal na 85 smíšených dvojic a vytvořil tak rekord v počtu zúčastněných párů.

Zajímavosti
City Cross Run objevuje Českou Lípu. Na běžce čeká vodní hrad Lipý i autodrom v Sosnové.

Po dvou úspěšných ročnících v Praze se zážitkový běh s podtitulem „přes město, přesto přírodou“ rozšíří o závod v České Lípě. Na elitní i hobby běžce čeká 16 km trať, která je provede tím nejzajímavějším ve městě a okolí. Závod se uskuteční 1. října.

Už běhám, ale chci lépe
Rady a tipy pro váš běžecký trénink aneb zlepšit se může každý

Každý, kdo se už vážněji zabýval tím, jak vylepšit své běžecké výsledky, nejspíš brzy zjistil, že existuje celá řada často vzájemně odlišných až protichůdných rad, názorů a tréninkových plánů.

Běhání v zahraničí
Přišel, viděl, zvítězil – legendární Zegamu vyhrál Kilian Jornet, mezi ženami vládla Yngvild Kaspersen

Druhou zastávkou světové skyrunningové série (SWS) v tomto roce byl již tradiční závod Maratón Alpina Zegama-Aizkorri. Kilian Jornet vyhrál již po osmé.

Desítku na květnovém závodu Loap PBT Vaší Ligy nejrychleji zvládli Michal Vokrouhlík a Petra Davídková

Ve středu 25. května se konal již šeštý závod seriálu Pražské běžecké tour Vaší Ligy, kterého se tentokrát zúčastnilo 185 běžců a běžkyň.