Články

Reportáže ze závodů
KTRC Český les: Trailovou výpravu Chodskem, po stopách Koziny i zaniklých osad, vyhrál Zemaník před Štefkem

Roviny nebo kopce? I poslední závod letošního Kilpi Trail Running Cupu, největších tuzemského seriálu běhů v terénu, jímž byla premiéra v Českém lese, potvrdil nadřazenost zvlněných profilů. Horský specialista Jan Zemaník v něm porazil legendu silničního běhu Róberta Štefka.

Soutěže
Soutěž o funkční prádlo Craft na celý rok – UKONČENO

Zajímavá podzimně zimní běžecká kolekce funkčního prádla Craft, kterou můžete vyhrát na našem webu, vám zpříjemní výběhy. Stačí odpovědět na 3 jednoduché otázky.

Horské běhy a skyrunning
Rock Point – Horská výzva dopsala šestou kapitolu

Více zastávek, atraktivní lokality, nové výzvy. Letošní 6. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva, který je již minulostí, byl ve znamení mnoha novinek. Běžci se poprvé dostali do Beskyd, šanci startovat poprvé měli i jednotlivci.

Maraton
Tipy na nejzajímavější běžecké závody v listopadu 2016

V listopadu podzimní rozběhnutá sezóna už pozvolna končí, což se projevuje i na počtu závodů. Nicméně na výběr jich je pořád dost, zde vám přinášíme přehled těch nejzajímavějších na území ČR.

Radegastovu výzvu pro kostní dřeň ovládl tým Valaši ze Štatlu. Pro lidi trpící leukémií se vybralo takřka 15 000 korun.

O víkendu 15. a 16. října 2016 se v Trojanovicích uskutečnil již třetí ročník charitativního extrémního běžeckého závodu Radegastova výzva pro kostní dřeň, jehož generálním partnerem se pro tento rok stal Moravskoslezský kraj.

Běhání v zahraničí
Limone Extreme Skyrace & VK – Závěr světové skyrunningové sezóny 2016

Poslední závod světové skyrunningové série (SWS) se konal v italském Limone. Vertical Kilometr a SkyRace byly nabité světovou konkurencí, mezi niž nechyběli také čeští běžci a běžkyně. Jak tento dvoj-závod dopadl?

Závody na 10 km až půlmaraton
V centru Prahy prověřilo 46 překážek přes 800 závodníků ARMY RUN. Nejlépe si vedli Jakub Podzimek a Kristýna Hůrková. + FOTKY ÚČASTNÍKŮ KE STAŽENÍ

Hlavní město zažilo svůj první překážkový závod ve vojenském stylu. Během třetího ročníku série ARMY RUN se poprvé běželo i Prahou. Na 10,3 kilometrech bylo připraveno celkem 46 překážek. Závodníci zdolávali například barikádu z policejního auta a těžkooděnců.

City Cross Run Prague: V ženách kralovala Kamila Gregorová, v mužích prvenství z České lípy obhájil Vít Pavlišta. + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V neděli 16. října se v Praze konal již třetí ročník jednoho z nejoblíbenějších závodů minulého roku – City cross run. Na běžce čekalo ideální počasí, v cíli navíc vysvitlo slunce.

New York: běžecké postřehy z města, které nikdy nespí

Důvodů, proč navštívit New York, je mnoho. Ať už zde strávíte dovolenou nebo se jen na pár dní zastavíte kvůli dalšímu přestupu do cílové destinace, byla by škoda nezabalit si s sebou i běžecké boty.

Reportáže
ROZBOR POSTUPŮ: Mistrovské tituly z klasiky pro Knapovou a Nykodýma

O víkendu 1.-2. října se konalo Mistrovství ČR na klasické trati. Pardubičtí pořadatelé ho umístili do terénů Ždárských vrchů na Vysočině. Stavitel tratí Jan Kaplan připravil pro ženy trať o délce vzdušnou čarou 11,0 km s převýšením 280 metrů a sedmnácti kontrolami. Muži museli během 17,2 kilometrů s převýšením 480 metrů orazit 24 kontrol.