Skromný, zkušený a velmi úspěšný maratonec a ultraběžec Petr Pechek, který je držitelem několika titulů mistra republiky v maratonu, reprezentoval nás na trailových závodech a hlavně se mezi špičkovými běžci drží již přes 10 let. Vloni se poprvé zaměřil na ultra a hned vyhrál mistrovství republiky v běhu na 100 km. Letos chtěl navázat a zlepšit si čas, ale, jak sám napsal, poznal i odvrácenou stranu dlouhých běhů a ze závodu po osmdesáti kilometrech odstoupil. Ukázal tím nejen své zkušenosti s vyhodnocením situace, ale i pokoru a skromnost, s níž k situaci přistoupil, i to, že nezdar se může stát každému a je běžnou součástí závodů. S Petrem jsme si povídali nejen o tomto závodě, ale i o jeho dalších plánech a o tom, jak to dělá, že se pořád pohybuje mezi těmi nejlepšími.
Resort Hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou přivítá 20.4.2024 již posedmé běžce na akci Jarní trailový půlmaraton. Tato dnes již tradiční běžecká událost propojuje běh pro širokou veřejnost s gastro a wellness zážitkem v nádherném prostředí Přírodního parku Včelný. Účastníci si mohou vybrat ze tří různých vzdáleností (6 km, 10,5 km a 21 km), přičemž každá trasa nabízí jedinečné výhledy a zážitky.
Přemýšlíte o koupi běžeckých bot značek Mizuno, Salming nebo ON?
Přijďte si svůj vysněný model vyzkoušet na Running Expo na holešovické Výstaviště a proběhněte se v Křižíkově pavilonu na 22 metrů dlouhé dráze.
Sezóna jarních závodů už odstartovala a vy přemýšlíte, jak zrychlit a zaútočit na svůj osobák na desítku nebo dokonce na pětku? Přečtěte si pár tipů, které vám v tom pomohou.
Zábavní park Mirakulum patřil tentokrát běžcům! V neděli 24. března proběhly v Milovicích dva sprintové závody v orientačním běhu, jejichž cílem proběhlo přes 3200 účastníků. Z elitní mužské trati si dvě vítězství odváží reprezentant Jakub Glonek.
Prožijete noc a den v krásné jihočeské přírodě, vyzkoušíte sílu svých svalů, schopností a vůle. Otestujete přátelství se svým parťákem v těch nejnáročnějších podmínkách. Získáte plno nevšedních zážitků a ztratíte minimálně 8.000 kalorií.
Tratě pro tréninky a závody v orientačním běhu jsou základem tohoto sportu, bez kterého by orienťák vypadal úplně jinak. Vytvořit tréninkovou trať není nic složitého, stát se stavitelem tratí může každý. Jak tedy postavit hezkou orienťáckou trať, která se bude závodníkům líbit a zároveň bude dostatečně fyzicky i mapově náročná?
Máte za sebou již závod na desítku i půlmaraton a chtěli byste se posunout ke královské distanci a zaběhnout si celý maraton? Ještě než se sezona silničních maratonů naplno rozběhne, přinášíme vám pár tipů, jak se na první maraton připravit tak, abyste ho zvládli ve zdraví, abyste si odnesli ze závodu pěkný zážitek a aby vás to namotivovalo k dalšímu zlepšování.
Orientační běžkyně pocházející z Přerova, která vyrostla v klubu v Olomouci a poté přesídlila do TJ Slovan Luhačovice, byla již od juniorských let byla úspěšnou členkou reprezentace. Hned v juniorkách si na juniorském mistrovství světa, které se konalo na domácí půdě v Hradci Králové, doběhla se svým týmem pro zlatou medaili ve štafetách. V dospělé reprezentaci pak patřila mezi naše stálice a má na svém kontě několik umístění v TOP10. Zároveň je také několikanásobnou mistryní České republiky na klasické i krátké trati. V loňském roce se s reprezentační kariérou rozloučila, ale u orientačního běhu zůstala a pomáhá sportovcům s psychickou přípravou, které se věnuje i pro sportovce z jiných sportů v rámci svého projektu Srovnej hlavu.
Někteří lidé volí cestu co možná nejméně náročnou. My jsme si zvolili oslavit stoupání do kopce.