Katka Kašparová, jedna z nejlepších českých ultramaratonkyň, odpoví na vaše dotazy týkající se tréninku, výživy a třeba taky motivace nebo výbavy.
Na první pohled se může jevit desetikilometrová distance jako celkem neškodná vzdálenost, ale opak je pravdou. Kvalitní příprava na 10 km ve skutečnosti může být mnohem náročnější než samotná příprava na královskou vytrvalostní disciplínu, kterou je bezpochyby maraton.
Jak na to? Jak, jak, jak? Copak se asi skrývá v myslích těch nejlepších? Copak to ve svých sluchátkách poslouchá před závodem neporazitelný Francouz Thierry Gueorgiou? Za a) nářez, který ho nabudí jako třeba Linkin Park; za b) Moravskou cimbálovku, dar od přítele Dlabaji; za c) relaxační hudbu na vyčištění mysli; nebo za d) letní taneční hity ve stylu We No Speak Americano? Dozvíte se na konci pořadu.
Když se v roce 2002 ve Švédsku při klasické hospodské debatě hecovali bratři Andessonovi se svými kamarády nad ubrouskem s mapou místního souostroví, zda by bylo možné vzdálenost mezi ostrovy a přes ně zvládnout jen vlastními silami, nikdo by si asi nemyslel, že právě vzniká jeden z největších fenoménů vytrvalostního sportu současnosti. Podobně jako při hospodské hecovačce na Havaji v roce 1978. A podobnosti tím zdaleka nekončí…
To nejlepší z keňské vytrvalecké špičky, solidní evropští běžci a česká elita. Na Birell Grand Prix Praha, akci oceněnou zlatou známkou IAAF, zaostří pozornost celý svět už 7. září. Na závod držící stále ženský světový rekord na 10 kilometrů, a který si vydobyl celosvětovou prestiž.
Na konci srpna startuje jeden z nejnáročnějších trailových závodů Transalpine Run, který má pověst jako jeden z vrcholů skyrunningové sezóny.
Soutěž pro čtenáře webu SvetBehu.cz o běžeckou vestu Salomon! Stačí správně odpovědět na jednoduché otázky a zařadíme vás do slosování o Salomon Skin Pro 10 Set.
36. mistrovství světa v orientačním běhu probíhá v těchto dnech na jihu Norska, v náročných terénech v regionu Østfold, kousek od švédských hranic. Prvním finálovým závodem byla dnešní klasická trať, kde výborně zaběhli Češi: Vojtěch Král doběhl jako sedmý,
Počítáme li i nultý zkušební ročník v roce 2015, sešli se mladí závodníci a mladé závodnice již popáté na své vrcholné světové akci mistrovství světa. A je fajn moci říci, že česká reprezentace zde nechyběla v žádném ročníku a ze žádného se nevracela bez medaile.
Je to stále dokola, řešíme, co jíst v zimě, co jíst v létě, co ráno a co večer. Chvílemi mám pocit, že jsme se všichni ztratili v přebytku informací, že jsme přestali používat intuici, prostě „selský rozum“. Možná než číst stále dokola, co je super, co funguje, co škodí, co je vážně průšvih, je lepší skočit ven, poslouchat vše kolem a především vlastní tělo.