Před několika málo lety se v Beskydech objevil jakýsi nový závod s názvem Lysohorský čtyřlístek. O co více je název poetický, o to více v sobě skrývá náročnosti, křečí, prudkých stoupání a hlavně…hlavně volných šutrů na trase. A přestože, troufnu si říct, celé komunitě závod přirostl k srdci, čtvrtý ročník byl poslední. Po krátké odmlce se ale stala nevídaná věc. Skupina mladých, krásných a odvážných lidí v čele s Markem Balcarem znovu Čtyřlístek vzkřísila. S jiným názvem a stejnou porcí brutality představili Lysohorský Ultra-trail s parametry 67 km a zhruba 4000 m převýšení. Letos je navíc LHUT vyhlášen jako MČR v UltraSky!
Golden Trail World Series (GTWS) ve svém třetím ročníku mění alternativně původní formát závodů. Pod tlakem okolností a s ohledem na zdravotní situaci na celém světě se stejně jako mnoho jiných sportovních podniků musí přizpůsobit ve snaze najít jiné řešení, než zrušení či odložení.
Severočeské jezero Milada přivítá 2. srpna odložený běžecký závod Milada Run.
Celodenní akce bude jedním z vrcholů letní běžecké sezony na severu Čech. Unikátní už je jen samotné místo závodu se startem přímo z hlavní pláže. Že se jedná o bývalý hnědouhelný důl, už by dnes poznal málokdo. Jezero Milada se každým rokem mění k nepoznání a mnoho nově vybudovaných cest v jeho okolí jistě zrychlí časy běžců. Pohled na zvlněnou vodní hladinu navíc umocňují výhledy na Krušné hory a České středohoří.
Paradoxně, někteří teď sportujete více než obvykle, tím tedy vzrůstá i riziko zranění. Nebuďte se svou bolestí v karanténě sami, ráda vás objednám a pomůžu vám řešit vaše obtíže nebo vám pomůžu se sestavením cvičebního plánu, zkontroluji techniku běhu. Pokud máte teď více času pro sebe, využijte ho k upevnění zdraví, do budoucna se vám to vyplatí.
Ve středu 13. května proběhlo v sídle Českého olympijského výboru v Praze setkání novinářů s představiteli Českého svazu orientačních sportů (ČSOS). Setkání mělo původně zahajovat mezinárodní akci Světový den orientačního běhu, která však vzhledem k pandemii onemocnění covid-19 musela být zrušena. Hlavním bodem programu bylo představení a křest nově vydané knihy k výročí 70 let orientačního běhu v ČR.
Vymyslet trať běžeckého závodu zvládne každý zkušenější běžec. Jak ale vyzrát na závodní trať pro orienťák? Na závody se staví desítky tratí, každá má jinou délku, jiný počet kontrol a jinou obtížnost. Důležité je správně odhadnout fyzickou a mapovou náročnost trati, pak už je skoro vyhráno.
Zapojte se do soutěže a vyhrajte poukaz na fyzioterapeutické ošetření zdarma.
Obuv je bezesporu nejpodstatnější částí běžeckého vybavení. Ne snad, že by ostatní věci, jako sporttester, oblečení a ostatní doplňky nebyly důležité, nicméně běžecké boty mají přímý vliv na naši techniku běhu a v návaznosti na efektivitu, případně zranění. Doporučení mnoha fyzioterapeutů je rozvíjet přirozené pojetí běhu, které zapojuje do běžeckého kroku co možná nejvíce částí a svalů našeho aparátu. K tomuto přirozenému přístupu ale potřebujeme správnou obuv, která naše chodidla nijak neomezuje a dává nám dostatečný prostor. No jo, jak ale poznám tu správnou botu? V článku si rozebereme, z čeho se běžecké boty skládají a jak jednotlivé segmenty ovlivňují naši techniku.
Tři měsíce běžeckého života na africké náhorní planině. Střih. Skoro tři sta padesát hodin ve střihacím programu. Střih. Běžci v Etiopii – druhý film jihočeského běžce Jiřího Csirika chystá premiéru. Už 17. června v sále pražského kulturního domu Kyje s bohatým doprovodným programem.
Adéla je členkou Kilpi Racing Teamu a všestranná sportovkyně. Můžeš ji potkat při jízdě na koni, při běhu po horském hřebenu nebo houpajíce se na kruzích nad obrovskou kaluží bahna při překážkových závodech. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak se na tolik druhů disciplín připravuje, kterou má nejraději, anebo, co dělá, když zrovna neběhá.