Severočeské jezero Milada přivítá 2. srpna odložený běžecký závod Milada Run.
Celodenní akce bude jedním z vrcholů letní běžecké sezony na severu Čech. Unikátní už je jen samotné místo závodu se startem přímo z hlavní pláže. Že se jedná o bývalý hnědouhelný důl, už by dnes poznal málokdo. Jezero Milada se každým rokem mění k nepoznání a mnoho nově vybudovaných cest v jeho okolí jistě zrychlí časy běžců. Pohled na zvlněnou vodní hladinu navíc umocňují výhledy na Krušné hory a České středohoří.
Paradoxně, někteří teď sportujete více než obvykle, tím tedy vzrůstá i riziko zranění. Nebuďte se svou bolestí v karanténě sami, ráda vás objednám a pomůžu vám řešit vaše obtíže nebo vám pomůžu se sestavením cvičebního plánu, zkontroluji techniku běhu. Pokud máte teď více času pro sebe, využijte ho k upevnění zdraví, do budoucna se vám to vyplatí.
Ve středu 13. května proběhlo v sídle Českého olympijského výboru v Praze setkání novinářů s představiteli Českého svazu orientačních sportů (ČSOS). Setkání mělo původně zahajovat mezinárodní akci Světový den orientačního běhu, která však vzhledem k pandemii onemocnění covid-19 musela být zrušena. Hlavním bodem programu bylo představení a křest nově vydané knihy k výročí 70 let orientačního běhu v ČR.
Vymyslet trať běžeckého závodu zvládne každý zkušenější běžec. Jak ale vyzrát na závodní trať pro orienťák? Na závody se staví desítky tratí, každá má jinou délku, jiný počet kontrol a jinou obtížnost. Důležité je správně odhadnout fyzickou a mapovou náročnost trati, pak už je skoro vyhráno.
Zapojte se do soutěže a vyhrajte poukaz na fyzioterapeutické ošetření zdarma.
Obuv je bezesporu nejpodstatnější částí běžeckého vybavení. Ne snad, že by ostatní věci, jako sporttester, oblečení a ostatní doplňky nebyly důležité, nicméně běžecké boty mají přímý vliv na naši techniku běhu a v návaznosti na efektivitu, případně zranění. Doporučení mnoha fyzioterapeutů je rozvíjet přirozené pojetí běhu, které zapojuje do běžeckého kroku co možná nejvíce částí a svalů našeho aparátu. K tomuto přirozenému přístupu ale potřebujeme správnou obuv, která naše chodidla nijak neomezuje a dává nám dostatečný prostor. No jo, jak ale poznám tu správnou botu? V článku si rozebereme, z čeho se běžecké boty skládají a jak jednotlivé segmenty ovlivňují naši techniku.
Tři měsíce běžeckého života na africké náhorní planině. Střih. Skoro tři sta padesát hodin ve střihacím programu. Střih. Běžci v Etiopii – druhý film jihočeského běžce Jiřího Csirika chystá premiéru. Už 17. června v sále pražského kulturního domu Kyje s bohatým doprovodným programem.
Adéla je členkou Kilpi Racing Teamu a všestranná sportovkyně. Můžeš ji potkat při jízdě na koni, při běhu po horském hřebenu nebo houpajíce se na kruzích nad obrovskou kaluží bahna při překážkových závodech. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak se na tolik druhů disciplín připravuje, kterou má nejraději, anebo, co dělá, když zrovna neběhá.
Dvě stě sedmdesát pět kilometrů s šestnácti a půl kilometry převýšení může být pro nejednoho běžce slušná měsíční porce. Linda Beniačová s Martinou Dvořákovou ji zdolaly během osmi dní na jednom z nejkrásnějších etapových závodů světa – Transalpine Run – a dokončily jej na krásném čtvrtém místě. Jak se na takové závody připravit, co je na Transalpine Runu tak neobyčejného a jak celý tento závod probíhal? Nejen na to jsme se zeptali Lindy Beniačové.
Ve spolupráci s trailovou klasikou Salomon jsme pro vás připravili další soutěž. Odpovězte správně na několik otázek a bude zařazeni do slosování o novinku Salomon Sense Feel.