Lidské tělo funguje podle určitých zákonů, které jsou jasně dané. Říkáme jim fyziologické zákony a pokud chcete, aby vaše sportovní výkonnost rostla, měli byste je respektovat a naučit se jich využívat. Abyste nemuseli dřít jako koně ve snaze porazit přírodu.
Alespoň jednou si tím projdeme za náš sportovní život všichni – zranění, nucená pauza, pomalé návraty. Proto se v sérii tří článků budu komplexně věnovat zranění běžce. Na následujících řádcích popíši motivaci ke sportu to, co se děje zraněnému v hlavě. Ve druhém článku se zaměřím spolu s fundovaným odborníkem – masérem a budoucím ortopedem – na únavovou zlomeninu. Ve třetím a posledním článku se společně pokusíme popsat cestu rekonvalescence a pomalého návratu zpět mezi sportující.
Letos jsme u Beskydské 7 svědky rozhodně nejvýraznější změny za celou její jedenáctiletou historii. V roce 2020 se tento 101 km dlouhý závod poběží jako časovka. To znamená, že každý jednotlivec nebo dvojice odstartují zvlášť, a to už od pátečních 12:30 až do 22:30. Tato změna je provedena kvůli zhoršené situaci v Moravskoslezském kraji ve spojení s šířením nového koronaviru. Kvůli stejných důvodů se taky přesouvá ceremoniál a vyhlášení vítězů na podzim (pokud to opatření umožní)
Děčín – Atletický sportovní klub Děčín (ASK Děčín) pořádá v sobotu 26. září 50. ročník Běhu Velké Skály. Hlavní závod dlouhý asi 11 kilometrů zavede závodníky z centra města do přírody plné hlubokých lesů a skalních srázů. Přímo v areálu atletického stadionu v srdci Děčína pak probíhají velkolepé závody dětí a žactva, kterých se loni zúčastnilo přes 100 dětí. Závod letos dokonce zaštiťuje Český olympijský výbor v rámci projektu Česko sportuje. Pojďme si závod více představit.
Proč už dnes neslýcháme pouze pojem „orientační běh“, ale často také „orientační sporty“? Orienťák je rozmanitý sport a není divu, že se vyvinulo hned několik zajímavých a netradičních orientačních disciplín.
Je to opravdu bláznivý rok, ve kterém ani organizátoři největších celostátních závodů nevědí, co predikovat na následující týdny, natož měsíce. Závody se přesouvají, ruší, ale některé i vznikají jako náhrady za své větší příbuzné. Není proto divu, že poslední „Novinky z běžeckého světa“ vyšly v březnu. Co se tedy zajímavého událo v minulých týdnech?
Chceš zaznamenat své zážitky z cest? Zkus štěstí v soutěži a vyhraj prvotřídní akční kameru Niceboy Vega X Pro!
V tradičním termínu 19. září se uskuteční 6. ročník trailového běhu přírodou Žďárských vrchů – Saar Challenge, tedy Žďárská výzva. Žďárské vrchy mají své osobité kouzlo, především v této době doznívajícího babího léta. Místní kopcovitá krajina je jedinečná ve své zvlněnosti, osamělosti, navíc nabízí krásné výhledy na nedotčenou krajinu, zkrátka je to naprosto ideální místo pro běhání v přírodě.
První srpnovou neděli proběhl za tropického počasí čtvrtý ročník oblíbeného závodu Milada Run. Na hlavní pláži jezera Milada se konalo sportovní klání všech věkových generací. Dětských běhů na 500 a 1000 metrů se zúčastnilo téměř devadesát dětí. Nejrychlejším na kilometrové trati byl Tomáš Netík a Lucie Šlamborová, na poloviční trati brali zlato Štěpánka Skokanová a Šimon Kaliba. Všechny děti obdržely účastnické medaile a také si mohly plácnout s maskotem dinosaurem, kterého na dětskou trať vyslala Olympia Teplice. V rodinném závodě dominoval tým Nektaři složený z rodiny Netíkových.
První podnik Krosového poháru je za námi. Tentokrát jsme tancovali se startovním číslem na hrudi kolem Sázavy. Všechno je pečlivě zdokumentováno. Najdete se na?