City Cross Run Prague: V ženách kralovala Kamila Gregorová, v mužích prvenství z České lípy obhájil Vít Pavlišta. + FOTKY ZÁVODNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

V neděli 16. října se v Praze konal již třetí ročník jednoho z nejoblíbenějších závodů minulého roku – City cross run. Na běžce čekalo ideální počasí, v cíli navíc vysvitlo slunce.

Opět se běželo nepřístupným Jelením příkopem

Oproti minulému ročníku čekala na běžce o asi 500 metrů delší trať, ale jinak bez větších změn. Opět se tedy běželo jinak nepřístupným Jelením příkopem směrem do Bohnic přes Bohnickou vyhlídku, kde na běžce čekalo více trailu.

Jedná se o oblíbený závod, který vede městským terénem přes nejkrásnější místa v Praze. Více informací o City Cross Run Prague najdete v termínovce.

Někteří závod pojali skutečně zážitkově

Podle fotek někteří závodníci neodolali a zastavili se na sklenku vína ve vinici sv. Kláry a závod tak pojali skutečně zážitkově. Pro tento rok navíc přibyla i chodecká akce, které se zúčastnilo asi 50 chodců. Příjemným zpestřením byli muzikanti a v cíli opět vtipný moderátor Smetana. Po závodě si mohli závodníci zdarma stáhnout poměrně velké množství kvalitních fotek. Jediné, co by se jinak velmi dobře
organizovanému závodu asi dalo vytknout bylo to, že by si podobně velká akce zasloužila vyhlašování kategorií.

Přes 16 km dlouhou trať s 440 metry převýšení ovládl podle papírových předpokladů Vít Pavlišta (Silvini Madshus Team), když cílovou pásku protnul v čase 58:31 s téměř 3 minutovým náskokem na druhého Tomáše Eisnera (Salming Running team), který dobře rozvrhl síly a nakonec předběhl i třetího Daniela Hájka ze stejného týmu.

Mezi ženami vyhrála Kamila Gregorová (AC Tepo Kladno), která byla v cíli o téměř dvě minuty dříve před loňskou vítězkou Ivanou Sekyrovou (AC Sokolov). Gregorová zároveň s časem 1:06:33 doběhla 9. v celkovém pořadí. Stupně vítězů pak uzavřela nadějná běžkyně Adéla Civínová (Salming Running Team).