ČEZ City Cross Run se stal kořístí pro Kreisingera a Sekyrovou

V neděli 18. října se v Praze konal druhý ročník jednoho z nejoblíbenějších závodů minulého roku – ČEZ City cross run. Týden před závodem již bylo beznadějně vyprodáno. Spolu s 1500 běžci se na start závodu postavili i zkušení borci, ze kterých vyčníval především olympionik Jan Kreisinger.

Na účastníky čekal místy opravdový trail, za který by se nemusely stydět ani naše nejvyšší hory

Vzhledem k deštivému počasí, které předcházelo nedělnímu závodu, tak na účastníky čekal místy opravdový trail, za který by se nemusely stydět ani naše nejvyšší hory. Na závodníky čekalo 8 pražských vyhlídek, 250 schodů a jedna tramvaj. Za nejkrásnější úseky 16 km dlouhého závodu považuji Jelení příkop a část trasy, která vedla Prahou 8. Ačkoliv jako obyvatele Praha 8 jsem myslel, že zde mě nic nepřekvapí, tak opak byl pravdou a právě část kolem Bohnické vyhlídky byla opravdu krásná. Kulturní vložka v podobě muzikantů na trati mě také velmi mile překvapila, člověk měl místy nutkání se zastavit a vychutnat si atmosféru. Překvapivě to nebylo pouze ve vinici sv. Kláry 🙂

Trať byla super, při průběhu tramvají jsme si s Honzou museli dávat bacha na hlavu

Mužskou kategorii podle papírových předpokladů ovládl Jan Kreisinger (Adidas Boost Team), který protnul cílovou pásku v čase 57:09. Necelou minutu za ním doběhl orieňták Jan Procházka (INOV-8 team). Stupně vítězů pak uzavřel po velkém boji o 3. místo Jan Mrázek (Salomon) s časem 59:21. pohlídal. „Technické závody tolik neumím. Poslední seběh jsem téměř sešel a mě Honza zase doběhl. Docela se divil, co tam vyvádím. Trať byla super, při průběhu tramvají jsme si s Honzou museli dávat bacha na hlavu, přeci jen jsme docela velcí. Ale super nápad, pěkně nám to rozhodilo tempo,“ okomentoval svůj výkon Kresisinger.

Mezi ženami dominovala podle očekávání největší favoritka na vítězství Ivana Sekyrová ze stejného týmu jako vítěz mužské kategorie Adidas Boost team/AK Sokolov, která s časem 1:05:44 zároveň obsadila skvělé 9. místo celkově. Na druhé místě s téměř 4 minutovým odstupem doběhla Dana Šatrová (Perňa System). Třetí pak skončila s časem 1:13:19 Anna Adámková – Kožíšková (ASC Dukla Praha).