Českobudějovický půlmaraton: Etiopanka Ashete Bekere v novém rekordu, z našich nejlepší Homoláč a Kamínková + FOTKY ÚČASTNÍKŮ ZDARMA KE STAŽENÍ

Pátý ročník Budějovického půlmaratonu se běžel tentokráte za velmi příjemného počasí. Hodinku před startem se nad městem přehnala přeháňka, která sice teplotu moc nesnížila, ale vyčistila vzduch. Takže běžci mohli tentokráte běžet v přijatelnějším prostředí, než jaké většinou v Budějovicích panovalo.

Hlavního favorita Mutaie zaskočil jeho krajan Kipyego

Mezi hlavní favority patřili samozřejmě afričtí elitní vytrvalci. Již před startem se spekulovalo, zda bude pokořena hranice 60 minut mezi muži či ženy zaběhnou konečně trať v čase pod 1:10 hodinu. Podle běžců a běžkyň, kteří se postavili na start, se dalo očekávat splnění obojího.

Pro další fotky navštivte Fotogalerii

V hlavní roli Etiopanka Ashete Bekere

V ženské kategorii si pro vítězství doběhla Ashete Bekere a navíc přidala jak osobní rekord, tak i rekord závodu. Hranice 1:10 hodin sice pokořena nebyla, přesto výsledný čas 1:10:40 má svoji velkou hodnotu. Za sebou nechala hlavní favoritku závodu Risper Chebetovou z Keni, která byla v cíli v čase 1:12:01 hodin a bronzový stupínek patří její krajance Sarah Jebetové za 1:12:38 hodin. Jak v elitní mužské i ženské kategorii byly k vidění velmi zajímavé souboje, což nakonec velkou měrou přispělo k vysoké kvalitě tohoto závodu.

Homoláč a Kamínková nejlepší mezi českými závodníky

Běžecký souboj mezi českými závodníky měl dva jednoznačné favority, Jiřího Homoláče a Petru Kamínkovou. Oba svoji roli splnili na výtečnou. V cíli ale neskrývali jisté zklamání. Výsledné časy si oba představovali poněkud jiné hodnoty, než nakonec byly, přesto se dá říci, že ani tyto časy nebyly pro diváky zklamáním a oba cítili velkou podporu na trati z řad přihlížejících fanoušků.

Jirkovi Homoláčovi se v cíli nakonec zastavil čas na 1:09:44 hodin. Druhý z Čechů doběhl Robert Míč za 1:12:30 hodin a třetí skončil Martin Frelich za 1:15:49 hodin.

Petra Kamínková musela o své vítězství docela urputně bojovat, neboť na ní neustále dotírala druhá v pořadí Tereza Lajdová. V cíli první Petra Kamínková doběhla v čase 1:21:01 hodin a o 29 sekund porazila druhou Terezu Lajdovou. Třetí místo patří také známé, a již dlouholeté zkušené závodnici, Radce Churáňové. Ta měla již větší odstup, přesto i její cílový čas je 1:22:06 hodin je moc krásný.

Českobudějovický půlmaraton potvrdil kvalitou svoji zlatou známku

Čekalo se, jak si České Budějovice poradí s tím, že obdrželi na svůj závod zlatou známku a tudíž ukáží kvalitu odpovídající tomuto ocenění. Nenechali nikoho na pochybách, že pořadatelství závodu, který patří do běžecké ligy RunCzech, náleží tomu pravému. Zajímavá trať v okolí hlavního náměstí, velmi bouřlivé a přátelské prostředí přihlížejících diváků, to byly hlavní aspekty úspěchu tohoto závodu. Nezbývá nic jiného než se zase těšit na příští rok, a to již šestý ročník závodu.