Okruh vedoucí severně nad městem Litoměřice, zahrnuje pěknou hřebenovku přes Dlouhý vrch, která umožňuje zajímavé výhledy (z Krkavčího, nebo též Kavčího vrchu).
Litoměřice jsou okresní město na soutoku Labe a Ohře.
Štampův mlýn – opravený mlýn stojí na zarostlém břehu Pokratického potoka pod rybníkem. Celé okolí mlýna je zarostlé a nepřístupné.
Kamýk – čedičový kuželovitý kopec (455 m n. m.) – ze zalesněného úpatí vyčnívá velmi zajímavý skalnatý vrchol s typickou sloupcovou odlučností.
NPP Bílé stráně – strmá opuková stráň, která hostí řadu vzácných a významných druhů rostlin.
Dlouhý vrch – jeden z největších skalních masivů v Českém středohoří. Zalesněný vrch o délce asi 5,5 km se táhne od severu k jihu, přibližně v polovině se jeho zpočátku úzká část vidlicovitě rozbíhá k jihovýchodu a jihozápadu, rozpětí tohoto rozšíření dosahuje zhruba stejné délky, jako hlavní hřeben. Zřejmě vzhledem ke značné členitosti byl rozdělen na několik samostatně pojmenovaných podcelků, severojižně za sebou následují Vrchovina (676 m) s připojeným Špičákem (608 m) a Babinským či Rýdečským vrchem (551 m), stejnojmenný Dlouhý vrch (655 m) a skupina Panenského kamene (607 m). Nejjižnější, spíš jihojihovýchodní výběžek tvoří Křížová hora (590 m), s vyčnívajícím, zdálky viditelným skalním výchozem zvaným Krkavčí, nebo též Kavčí vrch (500 m).
Kopec Kočka – skalní útvar, připomínající tvarem ležící kočku
Mostná Hora – název dostala, díky tomu, že se z ní v 18. století sváželo dřevo na stavbu litoměřického barokního mostu. Od r. 1910 dominuje kopci věž spojená s výletní restaurací, postavená v německém romantickém slohu.