Okruh v křivoklátských lesích – vyběhnete vrch Velíz, vychutnáte si malebné Údolí ticha a jako bonus zdoláte hrad Točník.
Dějiny obce Kublov jsou nerozlučně spjaty s historií vrchu Velíz, který se vypíná nad Kublovem do nadmořské výšky 595m. Svojí polohou tvoří dominantu západní výspy křivoklátských lesů mezi rakovnickou plošinou a brdskou pahorkatinou na západním okraji středočeského kraje. Jeho název pochází od jména pohanského boha Velese a v této době byl pohanským obětištěm se svatyní. Blízko vrcholu vyvěrá pramen (jeho voda má v zimě i v létě stejnou teplotu) a kdysi zde bývala i skalka s jeskyní.
Údolí ticha je krásná a velmi zajímavá část lesa, která patří k nejmalebnějším místům jižní části Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Rozkládá se mezi obcemi Kublov, Hředle a Březová. Celé údolí je dlouhé zhruba 3,5 km a vede jím naučná stezka. Tato stezka má dvě zcela odlišné části – luční a lesní. Louky zde nejsou původní, vytvořil je člověk jako zdroj potravy pro dobytek. U potoka jsou v létě modré plochy kvetoucích kakostů, trsy kostivalů a porosty netýkavek. Údolí ticha je rájem motýlů, kromě nejrůznějších baboček tu luční krajinu zdobí také bělásci, modrásci nebo okáči. Les v údolí ticha připomíná krajinu královských hvozdů, která zůstala v několik staletí staré minulosti.
Hrady Žebrák a Točník patří už řadu století neodmyslitelně k sobě a oba jsou spjaty především s osobností krále Václava IV., který je řadil mezi svá oblíbená sídla. Historie staršího z nich, Žebráka, sahá však dál než do doby lucemburské. V místech, kudy krajinou křivoklátských lesů procházela stará zemská stezka do Bavorska, byl ve druhé polovině 13.století rodem Buziců založen hrad Žebrák.