Rekordy

Maraton Perun 2018 čas 5:07 hod. :)

Největší úspěchy

Perun 2018 - Mistrovství ČR ve Skymarathonu 26.místo celkově, čas: 5:07 hod.
Rock Point Horská výzva 2018 trasa LONG Beskydy 4.místo celkově dvojice, čas: 7:04 hod.
Tatry Running Tour Sky and Clouds run 2018 trasa 34km, 3.místo celkově, čas 3:53 hod.
Tatranská Šelma - Ultra 2018, 16.místo, čas: 7:01 hod.
NIKOLA IVANOV – biker a trailový běžec z Ostravy: „Běhání je o radosti a o kamarádech!“

K běhu jsem přeběhl od horského kola

Jak ses k běhání dostal?

K běhání jsem se dostal díky tělocvikáři na základní škole 🙂 to byly mé začátky ještě na pilinové dráze.

Pak nějaké první závody v rámci ZŠ a později jako doplněk v zimním tréninku na cross country – disciplínu horské kolo. Jak byla chuť tak jsem si sem tam něco zaběhl většinou bez běžeckého tréninku jen na kondičku z horského kola. 🙂

Na co se specializuješ?

Většinou jsem běhal silniční závody na 10 km.

Jednoho dne jsme se domluvili s běžcem Pavlem Holcem že zkusíme LH 24 na Lysé hoře spolu ve dvojici, tím se mi zalíbil horský běh a nové výzvy.

Jakmile jsem skončil se závoděním na horském kole, které jsem se snažil dělat na profesionální úrovni, tak jsem se postupně po X letech dostal znovu k Lysacupu (seriál výběhů na Lysou horu, cca 18 závodů).

A právě Lysacup u mne spustil řadu nových závodů a výzev. Začalo to Perunem 2018, mé první Mistrovství ČR ve Skymarathonu a první závod tohoto typu.

Jaké jsou tvoje nejoblíbenější závody?

Tatranská Šelma Ultra

Objem na km ani hodiny nepočítám, sport dělám podle pocitu a chuti

Jak a čím se motivuješ před závodem?

Dobrou náladou, dobrým jídlem, svým klidem a odpočinkem. 🙂

Co je podle tebe nejdůležitější součást tréninku?

Osobně nejvíce těžím z vytrvalosti, kterou jsem postupně vybudoval tréninkem a závody na horském kole.

A pak určitě práce s tepy, být připravený na změnu tempa.

Jaký je tvůj týdenní tréninkový objem?

Na hodiny to aktuálně nepočítám. Kolo, výšlapy a běh provozuju vše podle chuti a pocitu. 🙂

Tvoje nejoblíbenější běžecké oblasti?

Beskydy

Před závodem hlavně lehce stravitelná jídla

Jak se stravuješ? Co je základem tvé stravy před a po závodě?

Lehce stravitelná jídla, která dodají potřebnou energii a nezatíží organisnus.

A co si dáváš průběhu závodu?

K pití iontové nápoje, Cola a voda, k jídlu banány, tyčinky, gely nebo housku se šunkou a sýrem. 🙂

Využíváš nějaké gely nebo doplňky stravy?

Gely: Powerbar a Nutrend

Doplňky: Aminokyseliny BCCA a Gainer

Běžecké boty? Takové, co sedí a moc netlačí…

Jaké jsou tvoje oblíbené boty?

Ty, které perfektně sedí a nikde mne netlačí. 🙂

A jaké bereš na závod?

Momentálně Inov 8 Trailroc 285 a X-Talon 225.

Bez jakého vybavení se neobejdeš?

Hlavně takové, které si osobně vyzkouším a otestuji před závodem. Je dobré si nezapomenout běžecké boty a trenýrky. 😉