Běh Teplickými skalami: O nový traťový rekord se postaral maďar Laszlo Gregor, z našich závodníků byli nejrychleji Sádlo a Metelková

V neděli dopoledne, poslední den teplického Horolezeckého festivalu před vyhlášením výsledků filmové soutěže, se již po 23. uskutečnil Běh Teplickými skalami. Do hlavního závodu na 11 km s názvem LA SPORTIVA CROSS 2016 odstartovalo 315 mužů a žen.

Traťový rekord překonán

Jako první proběhl cílem v novém traťovém rekordu 36:06 Laszlo Gregor, startující za maďarský Benedek team, který tím o 10 sekund překonal 13 let starý nejlepší čas Petra Losmana. Pouhých 13 sekund za vítězem doběhl druhý Dominik Sádlo (Apache Bike team Úpice) a třetí místo se ztrátou 1:24 na vítěze vybojoval Radek Hübl. Čtvrtý doběhl další Maďar Tamás Nagy (-2:08) a pátý skončil Pavel Brýdl (-2:47).

Mezi ženami vybojovala své desáté vítězství v tomto závodě Táňa Metelková (44:39), když porazila o 42 sekund svou vyzyvatelku z Maďarska Zitu Kácser (Benedek Team) a o 2:10 Marii Havlovou (Olfin Car Ski
Team Trutnov).

Žákovské kategorie si mohly poměřit své síly v závodě BUFO BABY CROSS

Žákovský závod na 1,5 km BUFO BABY CROSS 2016 absolvovalo 53 startujících a nejrychlejší byl Šimon Štolfa (5:16) ze Spartaku Police n.M., druhá doběhla Natálka Plná (-0:12) a třetí byl Lukáš Doležal (-0:16), oba z BKL Machov). Mezi mladšími žáky zvítězil Jakub Pešina a v minižácích doběhl třetí Filip Hrubý (oba REDPOiNT-ELEVEN team).

Mezi horolezci byl nejrychlejší Jan Beran a mezi horolezkyněmi Eva Stoklasová.

Hlavními sponzory byly firmy La sportiva, Hudy sport, Bufo, Powerbar, Redpoint, Bemaniax, Adrdesign, Stěnava, Primátor, Bluefly, Svět běhu, Teplické skály a Město Teplice nad Metují. Děkujeme všem sponzorům, startujícím i divákům a za rok poslední srpnovou neděli zase na shledanou.