Běh okolo Hostěnic: Nejrychlejší byl Josef Procházka

Další podnik multisportovního seriálu Král Středohoří se tentokrát uskutečnil v Hostěnicích u jezu, kde si příznivci aktivního pohybu dali dostaveníčko při už 14. ročníku Běhu okolo Hostěnic.Zdroj: http://litomericky.denik.cz/ostatni_region/hostenice-nejrychlejsi-byl-prochazka-20160609.html

Na start se postavilo celkem 63 běžkyň a běžců

S téměř šestikilometrovým okruhem se nejlépe popasoval Josef Procházka z Děčína v čase 19:10. Zopakoval si tak svůj triumf z roku 2013. V průběhu závodu byl pronásledován třebenickým Zdeňkem Pincem, který byl v cíli druhý s odstupem 9 sekund. Bronzovou příčku si zajistil Jan Řebíček ze Sport teamu Brozany. Ten na vítěze ztratil více než půldruhé minuty.

Mezi ženami se nejlépe vedlo Kateřině Ježkové (Nutrend Litoměřice). Ta v čase 23:54 o pouhé dvě vteřiny pokořila rok starý rekord Aleny Hájkové. Pro stříbro si doběhla Barbora Králová (BTT Libochovice) následovaná svoji týmovou kolegyní Kateřinou Erlichovou.

Pořadatelé také připravili rámcové závody pro děti. „Ty jsme podle pohlaví a věku rozdělili do šesti kategorií. Myslím, že si to děti užily výborně a odměnou jim byly medaile, diplomy, sladkosti a čerstvé jahody,“ uvedl hlavní pořadatel závodu David Šálek.