Když vás bolí záda, postěžujete si kolegyni v práci a ta vám doporučí nějaké cviky. Pokud máte průjem, asi to nebudete prezentovat při polední pauze před svými spolupracovníky. I takové tabu téma jako průjem dokáže pěkně znepříjemnit nejen běžecký trénink, ale i obyčejný pracovní den.
Na osm závodů Salomon Trail Running Cupu v roce 2015 se již můžete přihlásit v rámci zvýhodněného baličku za 1500 Kč. Lákadlem je i nový závod v Krkonoších, kde se poběží horský maraton, a City Trail v ostravské industriální zóně.
Tento plán je určen všem, co běhají okolo 40 až 80 km týdně a chtějí si zlepšit čas svého prvního či druhého maratonu. Pro muže se počítá s časem okolo 3:30, pro ženy okolo 3:50.
Běháte 60 – 100 km týdně a chcete zaběhnout maraton ještě lépe a rychleji? Pak je tento plán určen právě pro vás. Cíl pro muže je čas okolo 3 h, pro ženy 3:20.
Za pět týdnů odstartuje nejextrémnější zimní outdoor-survivalový závodu dvojic ve volném terénu bez zajištění. Registrace k 3. ročníku Rock Point – Zimní výzvy byla spuštěna přesně před týdnem. K tomuto unikátnímu závodu v Česku je ale počet startujících limitován. Účastnit se jí může maximálně 75 dvojic, registrace se pro ně uzavře 26. ledna v osm hodin večer. Samotný závod pak v Šumperku odstartuje 18. února ve stejném čase.
Každý běžec a sportovec jistě ví, že v průběhu tréninku by měl tělu dodávat nejen vodu, ale při delší zátěži i iontové nápoje. Jak je to ale s ostatními nápoji? Smíme pít alkohol, kávu a co takhle silný čaj?
Závody a tréninky zaplňují téměř všechen váš volný čas a běháte více než 80 km týdně? Tento tréninkový plán je určen pro běžce, kteří chtějí zaběhnout závod za 30 minut (muži) a ženy za 34 minut.
Správná strava hraje v životě běžce důležitou roli. Profesionální běžci často mívají své výživové poradce a na stravování kladou velký důraz, avšak vliv stravy na kvalitu tréninků a na výkonnost by neměli podceňovat ani rekreační běžci. Důležité je jak složení stravy, tak i správné načasování.
Tréninkový plán pro začínající běžce, kteří chtějí uběhnout svůj první půlmaratón.
Názory na pití alkoholických nápojů u sportovců se liší. Tato problematika má své příznivce i odpůrce. Jak tomu teda doopravdy je s během a alkoholem? Škodí či prospívá?